Artykuły do tagu: pożary

Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach; uważajmy podczas spacerów
Od poniedziałku przestał obowiązywać zakaz wstępu do lasów, nałożony 3 kwietnia w związku ze stanem epidemii koronawirusa. W lasach w niemal całym kraju panuje jednak najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. "Uważajmy podczas spacerów" – zaapelował rzecznik Komendanta Głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski.
Pożary traw w gminie Gorzkowice. Codziennie
Strażacy z gminy Gorzkowice mają mnóstwo pracy z gaszeniem pożarów traw. Od pierwszego dnia świąt wyjeżdżają codziennie w rejon Cieszanowic, gdzie walczą z żywiołem. Ostatni miał miejsce w czwartek.
Niebezpieczne pożary w regionie
W tej chwili na terenie powiatu piotrkowskiego oraz bełchatowskiego, rozwinęły się dość niebezpieczne pożary. Sytuacja jest trudna do opanowania z powodu silnego wiatru. Cały czas dysponowane są kolejne siły i środki - informuje Centrum Monitoringu i Ostrzeżeń.
Czy w Piotrkowie będzie stacjonował samolot gaśniczy?
W 2019 liczba pożarów w lasach była rekordowa. Najgorzej było na Mazowszu, a nasze województwo, choć mało zalesione, uplasowało się na drugim miejscu. W tym kontekście i w związku z zapowiedziami wyjątkowo suchego roku, bardzo niepokojąco brzmią pojawiające się informacje o tym, że samolot gaśniczy nie będzie stacjonował na terenie województwa łódzkiego.
Uczniowie z Gomulina adoptowali koalę
Koala uratowany z pożaru w Australii został adoptowany przez uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie. Otrzymali oni specjalny certyfikat adopcji koali.
Prawie 200 pożarów więcej niż przed rokiem. Piotrkowscy strażacy podsumowali 2019
Piotrkowscy strażacy, w przeciwieństwie do policjantów, w ubiegłym roku nie odnotowali wzrostu liczby zdarzeń na autostradzie A1, częściej za to interweniowali na innych drogach, o czym poinformowali podczas narady podsumowującej ich działalność w minionym roku.
W lasach susza. Płonie kilkadziesiąt hektarów w pow. opoczyńskim [foto, video]
Do pożaru pół hektara poszycia leśnego doszło we wtorek przed południem w miejscowości Borowa w gminie Wola Krzysztoporska. Ogień gasili strażacy z OSP KSRG Parzniewice, OSP KSRG Wola Krzysztoporska i OSP Bogdanów. Zdjęcia z akcji otrzymaliśmy od druhów z tej pierwszej jednostki. Z kolei strażacy z OSP KSRG Sulejów gaszą dużo większy pożar, do którego doszło w okolicach miejscowości Siedlów w powiecie opoczyńskim, tam mogło płonąć nawet 50 ha leśnych terenów. Tamtejsi druhowie wysłali nam filmik z miejsca akcji. Pożar udało się już opanować.
Mniej pożarów, ale więcej interwencji strażaków w 2017 roku
Aż 2455 razy interweniowali w ubiegłym roku strażacy Komendy Miejskiej PSP w Piotrkowie oraz zastępy ochotnicze. Pożary osiągnęły najniższy poziom w tej dekadzie, ale rekordowo wysoka była liczba miejscowych zagrożeń.
Mniej pożarów, więcej zagrożeń

Prawie 500 razy interweniowali strażacy na terenie powiatu piotrkowskiego w pierwszych sześciu miesiącach tego roku.
Młodzież zapobiega pożarom
W miniony piątek w Pożarniczym Centrum Historyczno-Edukacyjnym Ziemi Łódzkiej w Wolborzu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat