Artykuły do tagu: piwo

Smak i jakość piwa z Piotrkowa docenione w Europie
Złoty medal podczas 17. edycji European Beer Star w Monachium, czyli jednego z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów piwnych na świecie, to idealne podsumowanie 2020 roku dla firmy Sulimar. Wyróżnienie otrzymało piwo Porter Bałtycki z flagowej marki piotrkowskiego browaru – Trybunał, którą wcześniej w tym roku doceniono 4 medalami podczas London Beer Competition. Są to już kolejne wyróżnienia dla Sulimaru, będącego spadkobiercą 600-letniej spuścizny trybunalskich piwowarów.
Ukradł piwo i pobił właściciela
Bełchatowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. Mundurowi namierzyli go kilkanaście minut po otrzymaniu zgłoszenia. Agresor najpierw przywłaszczył sobie cudzy sześciopak piwa, a gdy właściciel upomniał się o swoją własność, pobił go.
Olbracht Fest, czyli piwny weekend w Piotrkowie
Piwna biesiada Olbracht Fest, która odbyła się w weekend w Rynku Trybunalskim to jedna z atrakcji związanych z wojewódzkimi obchodami Światowego Dnia Turystyki.
Piwo pod chmurką. Posłowie Kukiz'15 opracowali projekt ustawy
Posłowie Kukiz'15 przygotowali projekt ustawy dotyczącej zniesienia zakazu picia alkoholu "pod chmurką".
Prace społeczne za
Kilka dni temu ogólnopolskie media obiegła informacja o planowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości zaostrzeniu kodeksu wykroczeń. W myśl zmiany przepisów – oprócz grzywny – picie w miejscu publicznym miałoby zostać karane także ograniczeniem wolności. Na przykład... pracami społecznymi.
Piotrków będzie biesiadował
Kolejny weekend w Piotrkowie znów będzie pełen atrakcji. Smakołyki z różnych regionów Polski, zabawki, dekoracje do domu, biżuteria, rękodzieło, naturalne przyprawy i dania, specjalne promocje w lokalach gastronomicznych na Rynku, piwo z dwóch piotrkowskich browarów z nalewaka – wszystko to, a nawet więcej, przygotują dla nas organizatorzy IV Biesiady Trybunalskiej.
Piwo i wino powinny zdrożeć?
Co prawda nie ma jednego leku na całe zło, ale podniesienie akcyzy na napoje niskoalkoholowe może pomóc. Tak uważają przedstawiciele Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Piwo z Piotrkowa jedzie do Chin
Do chińskiego Chengdu wyruszył transport kolejowy z polskimi produktami także z naszego regionu. Zacieśnia się współpraca gospodarcza województwa łódzkiego z Państwem Środka. Wśród eksporterów znalazł się także piotrkowski browar Sulimar.
Piwo
Piwo "Dominicanes", napój produkowany w oparciu o tradycyjną recepturę piotrkowskich Dominikanek, będzie promowane na międzynarodowych targach.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat