Artykuły do tagu: pielegniarki

Z piotrkowskich szpitali zniknie 66 łóżek
Wszystko przez brak etatów pielęgniarskich, które zgodnie z nowym rozporządzeniem zostały ściśle powiązane z łóżkami dla pacjentów. W Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika trzeba zlikwidować 39 miejsc , zaś w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka 27 łóżek w 4 oddziałach.
Czepkowanie pielęgniarek z Wydziału Zdrowia i Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego. Uroczystość, podczas której osoby studiujące pielęgniarstwo otrzymują białe czepki i tym samym symbolicznie dołączają do grona pielęgniarek, odbyła się w piątek po południu w Domu Nauczyciela w Piotrkowie.
W szpitalach brakuje pielęgniarek
W odpowiedzi na pogarszającą się sytuację polskich szpitali, którym doskwierają braki kadrowe wśród pielęgniarek, weszła życie nowelizacja ustawy znacznie poszerzająca możliwości zatrudniania ratowników medycznych.
Dyrektor szpitala doniósł na przewodniczącą związków
Od kilku miesięcy trwa spór zbiorowy pomiędzy pielęgniarkami i położnymi a dyrekcją szpitala przy ul. Roosevelta w Piotrkowie. Sprawą zajmuje się policja i prokuratura.
Pomogą pielęgniarkom i położnym z poradni POZ ?
Przyjęte przez ministra zdrowia regulacje płac pielęgniarek i położnych nie obejmują personelu zatrudnionego w podstawowej opiece zdrowotnej. - Aby zapewnić poczucie sprawiedliwości wśród jednej grupy zawodowej Zarząd Powiatu Piotrkowskiego rozpoczął działania zmierzające do wyrównania wynagrodzenia także dla pielęgniarek i położnych pracujących w przychodniach na terenie Piotrkowa i powiatu – informuje Starostwo w Piotrkowie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat