Artykuły do tagu: patron

Będą uczyć się taktyk rodem z filmów wojennych
Praktycznych umiejętności wojskowych i taktyk rodem z filmów wojennych będą mogli się nauczyć uczniowie wojskowych klas w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach. Będzie to możliwe dzięki porozumieniu jakie podpisali przedstawiciele placówki oraz Związku Strzeleckiego Strzelec. Członkowie lokalnej jednostki będą przygotowywać uczniów szkoły z certyfikowanego Oddziału Przygotowania Wojskowego.
Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 wspominali w piątek (6 grudnia) wydarzenia z życia i twórczości Władysława Stanisława Reymonta, czyli patrona placówki. Nie obyło się bez występu artystycznego, nagród dla uczniów, którzy w ostatnich tygodniach szczególnie zasłużyli się dla szkoły oraz poczęstunku.
Piotrkowscy strażacy świętują
To jeden z najbardziej bohaterskich zawodów, ryzykuje zdrowie i życie podczas akcji ratunkowych. 4. maja jest dniem św. Floriana, czyli patrona strażaków. Uroczystość z tej okazji odbyła się w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie.
Święto w szkole. Minister w Bujnach
Szkoła Podstawowa w Bujnach ma już swojego patrona. Podstawówka będzie nosić imię Lecha Kaczyńskiego. Środowe uroczystości w gminie Wola Krzysztoporska rozpoczęto od mszy świętej. Później uczniowie, rodzice, nauczyciele, mieszkańcy, przedstawiciele władz przeszli przed budynek szkoły, gdzie odsłonięto pomnik poświęcony patronowi.
Wolbórz: Święto patronki Gimnazjum
180 cm wzrostu, piękna twarz o łagodnym spojrzeniu, dobra i mądra - taka była Królowa Jadwiga Andegaweńska. Jej postać, w krótkim przedstawieniu, przypomnieli uczniowie klas I Publicznego Gimnazjum w Wolborzu, którego jest patronką już 12 lat.
Jan Paweł II patronem Gimnazjum w Gomulinie
Gimnazjum w Gomulinie ma swojego patrona. Od dziś (18.05) placówka nosi imię Świętego Jana Pawła II.
Święty Antoni patronem Tomaszowa
Święty Antoni z Padwy został patronem Tomaszowa i powiatu tomaszowskiego. Decyzję jednogłośnie na wspólnej uroczystej sesji podjęli radni miejscy i powiatowi.
Kto może liczyć na patronat prezydenta?
Jakie imprezy swoim patronatem obejmuje prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak? Okazuje się, że te o znaczeniu ogólnopolskim i... międzynarodowym.
Tomasz Raczek w kinie Helios – kolejna sala kinowa ma patrona
Kolejna sala w kinie Helios otrzymała patrona. Obok sali imienia Agnieszki Holland w piotrkowskim kinie będzie teraz także sala imienia Zygmunta Kałużyńskiego.
Poświęcili nowy sztandar
W piątek (24 października) w kościele św. Jakuba (Fara) odbyła się uroczysta msza święta, podczas której poświęcony został nowy sztandar Szkoły Podstawowej nr 16.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat