Artykuły do tagu: pamięci

Zagrają ku pamięci Kuby
W najbliższą niedzielę w Piotrkowie na stadionie przy ul. Reagana 12 odbędzie się IV piłkarski Memoriał im. Jakuba Paprockiego. W turnieju zagrają przyjaciele Kuby oraz sportowcy z regionu m .in. piłkarze Polonii oraz zapaśnicy AKS-u. Popularny "Papaj" zmarł tragicznie w 2016 roku w wieku zaledwie 27 lat.
Kwiecień miesiącem pamięci narodowej
Dla pracowników Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, kwiecień jest miesiącem pamięci narodowej. Przedstawiciele tej instytucji dbają o to, aby mieszkańcy pamiętali zarówno o polskim narodzie, jak i innych nacjach, które pomogły zapisać naszą historię. Dzięki działaniom takim powstała m.in ścieżka dydaktyczna majora Hubala.
W Piotrkowie będzie tablica pamiątkowa Seweryny Szmaglewskiej-Wiśniewskiej
W Piotrkowie pojawi się pamiątkowa tablica poświęcona pamięci Seweryny Szmaglewskiej-Wiśniewskiej. Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego i Ośrodek Działań Artystycznych organizują z tej okazji uroczystość, która odbędzie się 21 czerwca o godzinie 14.00 przy ulicy Parkowej 38.
W ramach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi będzie świętował także w Piotrkowie. Z tej okazji otwarta zostanie plenerowa ekspozycja "Ojcowie Niepodległości" przygotowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie. To jednak nie wszystko. Piotrkowianie będą mogli wziąć udział w kolejnym spotkaniu w ramach "Akademii Niepodległości".
W Woli Krzysztoporskiej upamiętniono ofiary Zbrodni Katyńskiej
Uczniowie Szkoły Podstawowej im gen. Ludwika Czyżewskiego wraz z Gimnazjum im. Obrońców Gór Borowskich 1939 wspólnie przeżyli obchody Dnia Pamięci Ofiar z 1940 roku. W czasie spotkania odbyło się także uroczyste posadzenie "Dębu Pamięci" poświęconego kapitanowi Władysławowi Ziembie. Ta inicjatywa miała miejsce przed budynkiem Szkoły Podstawowej, przy ulicy Kościuszki 32.
Złożyli kwiaty ku czci żołnierzy wyklętych
O osobach walczących za nasz kraj powinno się pamiętać zawsze, 1 marca szczególnie, bo tego dnia obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Piotrkowie złożyli kwiaty przed tablicą upamiętniającą bohaterów antykomunistycznego podziemia.
Miejskie uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Od mszy świętej w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny przy ul. Śląskiej w niedzielę 26 lutego rozpoczną się miejskie uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Powiedzieli, że są z administracji, ukradli biżuterię
Policjanci z Komendy w Piotrkowie prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży, do której doszło w jednym z mieszkań na terenie naszego miasta. Mężczyzna i kobieta podający się za pracowników administracji mieszkaniowej ukradli złotą biżuterię wartą kilka tysięcy złotych.
Patriotyczny biegowy piknik
Ponad 500 osób wzięło udział w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, zorganizowanym w niedzielne przedpołudnie w Piotrkowie. To był prawdziwy patriotyczny piknik.
Płomyk Pamięci czyli jesienne sprzątanie grobów
Mimo mglistej i dżdżystej pogody w sobotnie przedpołudnie aż 56 uczniów szkół piotrkowskich zgromadziło się, by wspólnie wziąć udział w akcji Płomyk pamięci, czyli jesienne sprzątanie grobów. Akcja organizowana jest przez piotrkowski Oddział PTTK.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat