Artykuły do tagu: pamiątki

W Piotrkowie też walczyli o niepodległość
W Święto Niepodległości tym razem Polacy nie będą mogli tłumnie upamiętnić wydarzeń sprzed ponad 100 lat. Wszystkiemu winna epidemia koronawirusa. Pamięć o niepodległościowych działaniach naszych przodków można jednak kultywować przez cały rok, np. odwiedzając piotrkowskie Archiwum Państwowe.
KAS informuje, jak nie stać się wakacyjnym przemytnikiem
Wracając z wakacyjnych wyjazdów w naszych bagażach często przewozimy różne rzeczy z zagranicy. Krajowa Administracja Skarbowa przestrzega i informuje, jak nie stać się wakacyjnym przemytnikiem, bo za niektóre "pamiątki" można trafić do więzienia nawet na 5 lat.
Historia piotrkowskiego sportu zebrana w jednym miejscu
Wyjątkowe puchary, koszulki, dyplomy, to wszystko można zobaczyć przez całą sobotę na terenie piotrkowskiej filii UJK, dzięki Marcinowi "Saczy" Sacińskiemu, który zorganizował pierwszą wystawę pamiątek piotrkowskich sportowców. Wydarzenie odbywa się w ramach pikniku rodzinnego "Wiosna wiosna, ach to ty".
Takiej wystawy jeszcze w Piotrkowie nie było!
Pierwsza wystawa pamiątek sportowych z Piotrkowa i okolic odbędzie się w ramach imprezy "Wiosna, wiosna, ach to Ty!" na UJK. Przedmioty, które znajdą się na wystawie należą do prywatnej kolekcji mieszkańca Piotrkowa Marcina ''Saczy'' Sacińskiego.
Mamy coraz więcej pamiątek dla turystów
Turyści przyjeżdżający do Piotrkowa mają coraz większy wybór pamiątek z naszego miasta.
Kawał historii w kartonowych pudłach
Co dalej z pamiątkami po Reymoncie? Łóżko, w którym sypiał, krzesło na którym siedział, butelki, z których pijał, przyroda, którą podziwiał, i ludzie, których opisał w “Chłopach”...

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat