Artykuły do tagu: paczki

Zmiany w sposobie udzielania widzeń oraz przyjmowania paczek w piotrkowskim Areszcie
Przedstawiciele Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim informują, że od lipca zmienią się godziny widzeń z osadzonymi oraz przekazywania im paczek.
Tłusto i słodko. Ile pączków zjecie?
W czwartek 28 lutego, na 52 dni przed Wielkanocą, obchodzimy tłusty czwartek. Niektórzy z nas zjedzą dziś mnóstwo pączków. Podobno tak każe tradycja.
O tłuszczu w tłusty czwartek
Jeden pączek to aż 300 kcal. Jeśli zaplanowaliście, że zjecie trzy, to... zdecydowanie za dużo, ale jeden w sam raz. Tak radzi dietetyk. Dziś tłusty czwartek i właśnie o tłuszcz pytamy eksperta – Magdalenę Kościańską, dietetyk z Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim.
Świąteczne paczki trafiły do pogotowia opiekuńczego
Pogotowie Opiekuńcze w Piotrkowie Trybunalskim obsypane świątecznymi podarunkami. Wszystko za sprawą zbiórki, którą zorganizował piotrkowski hipermarket Auchan.
Nie ma Tłustego Czwartku bez pączków
Z toffi, czekoladą, marmoladą, serem, a może ze słoniną, boczkiem i mięsem? Pączki to tradycyjny przysmak na Tłusty Czwartek, ale zwyczaj jedzenia ich ze słodkim nadzieniem pojawił się w Polsce dopiero w XVI wieku.
Tłusty Czwartek, czyli pączkowe szaleństwo
Po śląsku krepel, po angielsku doughnut; w Austrii puffel, a we Włoszech ciambella. Jakkolwiek go nazwiemy - pączek w każdym przypadku brzmi dziś równie sympatycznie i rozczulająco. Czas na Tłusty Czwartek, czyli wielką kaloryczną fiestę - na którą przecież raz do roku można sobie pozwolić.
Słodko i tłusto w szkole w Bujnach
Tłusty czwartek w ZSR CKP w Bujnach świętowano przy pączkach produkcji klasy III technikum żywienia i gospodarstwa domowego oraz dziewcząt z klasy III technikum leśnego.
Ostatni czwartek przed Wielkim Postem – jemy pączki
Chcesz zapewnić sobie powodzenie na cały rok? Koniecznie zjedz dziś coś słodkiego. Najlepiej pączka, bo... lepiej nie kusić losu.
Zjedz pączka, bo inaczej zjedzą cię komary!
Dziś tłusty czwartek. Jak podchodzimy do tego dnia? I skąd wzięła się ta tradycja?
Amfetamina w maszynce, marihuana w paletce
Jeszcze do niedawna osadzeni w Areszcie Śledczym w Piotrkowie mogli spodziewać się widzeń swoich bliskich w dniach od wtorku do piątku. Od poniedziałku jednak obowiązują nowe zasady dotyczące terminów widzeń oraz paczek dla osadzonych. Nie wszyscy jednak stosują się do jakichkolwiek wytycznych. Byli tacy, co w maszynce do golenia próbowali dostarczyć “kumplowi” amfetaminę, ktoś inny marihuanę ukrył w paletce pingpongowej.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat