Artykuły do tagu: owoce

Burger czy sałatka? Polacy coraz chętniej eliminują mięso z diety
Coraz więcej osób deklaruje rezygnację z mięsa lub znacząco ogranicza jego spożycie – niespełna 12% przyznaje, że spożywa je codziennie. Z ostatnich badań wynika, że już 1 mln Polaków w wieku 18 - 65 lat to wegetarianie i weganie, natomiast aż 2 mln planuje przejść na taką dietę.
Dziś Światowy Dzień Owoców i Warzyw
Warzywa i owoce, obok aktywności fizycznej, zajmują najważniejsze miejsce w Piramidzie Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. Stanowiąc podstawę zbilansowanej codziennej diety, kompleksowo wspierają prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Są źródłem wielu witamin i składników mineralnych, można je spożywać na surowo, gotowane, mrożone, a także w postaci przetworów np. soków. 18 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Jednak, aby zachować zdrowie i witalność powinniśmy świętować codziennie.
Jak się odżywiać w upalne dni?
W bieżącym tygodniu temperatura powietrza w województwie łódzkim przekracza 30 stopni Celsjusza. Dla wielu osób upały są bardzo trudne do zniesienia. Okazuje się, że pomóc może odpowiednio dostosowana dieta.
Gdzie najlepiej kupować warzywa i owoce? Ranking
O tym, że pełnią bardzo ważną rolę w naszym żywieniu, że są źródłem witamin i składników mineralnych oraz błonnika wiedzą nawet dzieci. A gdzie w Piotrkowie najlepiej zaopatrywać się w warzywa i owoce? W radiowym Maglu przeprowadzono specjalny ranking.
Fascynująca wystawa w Przedszkolu Samorządowym nr 11
Krecik z bakłażana, jamnik z marchewki, panda z kapusty... Niezwykłą wystawę przygotowały dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 11 w Piotrkowie.
Owoce i warzywa w szkole to program prowadzony przez Agencje rynku rolnego. Akcja ma promować wśród dzieci jedzenie owoców i warzyw.
Trwa przyjmowanie wniosków od szkół zainteresowanych programami „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Szklanka mleka”.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat