Artykuły do tagu: oszustwo

Szukał bratniej duszy, a wyłudził od kobiety 30 tysięcy
Oszust podający się za angielskiego dziennikarza przebywającego w Stambule „na akcji z tureckimi żołnierzami” wyłudził od mieszkanki Tomaszowa ponad 30 tysięcy złotych.
Podpisała umowę... a teraz się boi
Pani Zofia wstydzi się tego, że dała się nabrać. Nie przyznała się nawet najbliższej rodzinie, ale o sprawie opowiedziała za to reporterowi Strefy FM.
Zawierała umowy, podając fałszywe dane. Piotrkowiance grozi więzienie
Policjanci z Piotrkowa zatrzymali 37-letnią kobietę, która posługując się fałszywymi danymi zawierała umowy na usługi telekomunikacyjne. Piotrkowianka wyłudziła w ten sposób około 18 tys. zł.
Okradły starsze małżeństwo. Działały metodą „na pracownika ZUS”
Do mieszkania seniorów przy Al. Armii Krajowej zapukały dwie kobiety w średnim wieku, twierdząc, że są pracownicami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Do mieszkania weszły, kiedy właściciel wracał z zakupów. Twierdziły, że celem ich wizyty było sprawdzenie stanu zdrowia seniorów oraz przyznanie zwrotu kosztów poniesionych przez nich na zakup leków. Oszustki okradły 89-letniego mężczyznę i jego 83-letnią żonę. Do zdarzenia doszło 29 stycznia około południa.
Przekręty w piekarni. Oszukali pracodawcę na 220 tys. zł
Policjanci zatrzymali cztery osoby, które pracując w jednej z piekarni w powiecie radomszczańskim fałszowali dokumentację. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu radomszczańskiego w wieku od 26 do 35 lat.
Pisma w sprawie uchodźców to oszustwo!
Uwaga mieszkańcy Piotrkowa! Ministerstwo Spraw Wewnętrznych stanowczo zaprzecza, że wysyła do mieszkańców jakiekolwiek pisma w sprawie oddania bądź udostępnienia mieszkań uchodźcom, którzy będą sprowadzani do Polski w przyszłym roku.
Zatrzymywali do kontroli drogowej, bo... bawili się w policjantów
Policjanci zatrzymali do kontroli BMW, którym poruszało się trzech młodych mężczyzn. Samochód wyposażony był w atrybuty sugerujące, że jest to nieoznakowany radiowóz policyjny. Okazało się, że zatrzymani, podszywając się pod policjantów, przeprowadzili fikcyjną kontrolę drogową.
Wyłudzili od starszych osób prawie 100 tys zł
Piotrkowscy kryminalni, po kilku tygodniach intensywnej pracy, zatrzymali kolejnych sprawców działających metodą „na wnuczka”.
ZUS ostrzega przed mailami i telefonami!
Uwaga na maile i telefony z informacją o możliwości przeliczenia świadczeń wypłacanych przez ZUS! Osoby podszywające się pod pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mogą kierować do emerytów zawirusowaną korespondencję elektroniczną lub namawiać do płatnych porad.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat