Artykuły do tagu: oszustwo

Podawała się za pracownicę socjalną. Ukradła pieniądze
Do mieszkania 79-latki przyszła kobieta, która podała się za pracownika opieki społecznej. Wykorzystując nieuwagę starszej pani, ukradła jej 2200 zł. Do zdarzenia doszło w miejscowości Dzielna w powiecie opoczyńskim.
Podszywali się pod pracowników spółdzielni. Okradli staruszkę
Dwie osoby podające się za pracowników spółdzielni mieszkaniowej podstępem, pod pozorem kontroli zapchanych zlewów, weszli do mieszkania 81-letniej bełchatowianki. Ukradli pokrzywdzonej złotą biżuterię i uciekli.
Zamówił telefon. W paczce znalazł... żółty ser
Na wstępie dementujemy - nie, to nie żart, a poważna przestroga bełchatowskich policjantów przed nieuczciwymi sprzedawcami na portalach aukcyjnych. Bo właśnie, zamiast upatrzonego telefonu komórkowego, do 29-letniego mieszkańca miasta trafiła przesyłka... z żółtym serem w środku.
Zaciągała kredyty na cudze konto
Policjanci z tomaszowskiej komendy zatrzymali 32-letnią oszustkę. Kobieta jest podejrzana o wyłudzenie 335 tysięcy złotych kredytów na dane innych osób. Wstępnie usłyszała 8 zarzutów. 7 września została tymczasowo aresztowana. Razem z nią wpadły jeszcze dwie inne osoby.
Uwaga! Znów próbują metody
Piotrkowscy policjanci otrzymali dziś kilka zgłoszeń o próbie oszustwa metodą "na wnuczka". Zachowajcie czujność i weryfikujcie takie informacje!
Czujna pracownica banku udaremniła próbę oszustwa
Próbował wykorzystać naiwność starszej mieszkanki i wyłudzić od niej pieniądze metodą "na policjanta" . Teraz sam znalazł się na celowniku policji - funkcjonariusze tomaszowskiej policji, dzięki czujności pracownicy banku, zapobiegli przestępczej praktyce oszusta.
Podszywała się pod policjanta
Za podszywanie się pod policjanta, kradzież oraz niekorzystne rozporządzanie cudzym mieniem odpowie 43-letnia mieszkanka gm. Drzewica zatrzymana przez policję z Opoczna.
Fałszowali recepty, by kupować psychotropy
Policjanci z Opoczna zatrzymali dwóch 18-latków podejrzanych o podrabianie recept lekarskich. Fałszywe recepty przedkładali w aptekach i kupowali różne leki, najczęściej o działaniu psychotropowym.
Cztery kredyty i długi do końca życia. [AKTUALIZACJA]
Anna Dwornik z Piotrkowa potrzebowała 18 tys. zł, dla syna. Zamiast jednego kredytu, dziś ma cztery i ok. 130 tysięcy do spłaty. Tak świetnie doradza Biuro Doradztwa Kredytowego z ulicy Toruńskiej w Piotrkowie, którego działalność bada już prokurator. - To gorsze niż Amber Gold - mówią ci, którzy czują się oszukani.
Ukradły staruszce pieniądze i biżuterię
88-letnia staruszka padła ofiarą złodziejek. Dwie kobiety, prawdopodobnie narodowości romskiej, ukradły piotrkowiance kilkanaście tysięcy złotych oraz złotą i srebrną biżuterię.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat