Artykuły do tagu: opal

Prezes PGE Dariusz Marzec: Kompleks w Turowie będzie działał tak długo, jak będzie to potrzebne
Dariusz Marzec, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej, 25 marca br. spotkał się z pracownikami Kopalni i Elektrowni Turów. Tematem spotkania, które odbyło się w Bogatyni na terenie energetycznego kompleksu, było podkreślenie jego wagi dla polskiej energetyki, zapewnienie o kontynuacji jego działalności oraz poinformowanie o dalszych krokach, które zostaną podjęte po uchyleniu przez Wojewódzki Sąd Administracyjny decyzji środowiskowej turoszowskiej kopalni. Prezes PGE zapewnił załogę, że Kopalnia i Elektrownia Turów będą dalej bezpiecznie pracować, a pracownicy nie muszą martwić się o swoje miejsca pracy.
Odkrywamy znane i nieznane – sulejowskie Wapienniki
Znajdujące się w Sulejowie jeziorko, jest pozostałością po dawnej kopalni. Zachwyca od lat barwą wody, dlatego też mieszkańcy chętnie wybierają to miejsce jako cel spacerów czy miejsce rekreacji. Prawdziwym rajem nazwali Wapienniki nurkowie, dla których specjalnie zatopiono wiele ciekawych elementów, jak choćby biurko z komputerem i drukarką – imponująco prezentujące się w głębinach.
Bezpieczne opalanie - na co zwrócić uwagę?
Przebywanie na słońcu jest nam potrzebne do życia. Wpływa na lepszy sen, pomaga wyprodukować więcej witaminy D w organizmie i wpływa na nasze samopoczucie.. Jednak z drugiej strony należy pamiętać, że zbyt długie przebywanie na słońcu może skończyć się źle – w najgorszym razie czerniakiem skóry, w najlepszym w najlepszym wcześnie pojawiającymi się zmarszczkami. Aby słońce było naszym sprzymierzeńcem, a nie wrogiem należy pamiętać o kilku ważnych zasadach.
Odkrywamy znane i nieznane - kopalnia w Bełchatowie
Jednym z pierwszych skojarzeń, jakie mieszkańcy Polski mają z Bełchatowem jest znajdująca się nieopodal miasta kopalnia. Wyrobisko na przestrzeni lat rozrosło się tak bardzo, że obecnie jest już widoczne z kosmosu i dorobiło się określenia „największej dziury w ziemi”, jaką można obserwować w naszym kraju. Dziś nieco więcej na temat tego właśnie miejsca.
Górnicy i mieszkańcy oddali krew
Po raz kolejny ważna idea honorowego krwiodawstwa połączyła pracowników z Centrali PGE GiEK, Kopalni i Elektrowni Bełchatów, a także mieszkańców regionu. Wspólna akcja pozwoliła zebrać cenne litry drogocennego leku.
„Skok” na pieniądze najbogatszej gminy w kraju?
Około 60 mln złotych rocznie zyska budżet gminy Bełchatów dzięki propozycji wojewody Tobiasza Bocheńskiego. Zakłada ona wchłonięcie przez gminę Bełchatów fragmentu dotychczasowego terenu Kleszczowa, wraz z budynkiem Elektrowni Bełchatów i związanymi z nią dochodami. Włodarze okalającej Bełchatów gminy zapowiadają, że funduszami podzielą się także z innymi dotychczas wykluczonymi samorządami z ziemi bełchatowskiej. Wójt Konrad Koc w czwartek (23 września) zorganizował konferencję, na której wspólnie z burmistrzem Zelowa oraz posłanką Małgorzatą Janowską poparli ewentualne zmiany terytorialne.
Pijany rzucał krzesłami. Miał przy sobie dopalacze
Do celi policyjnego aresztu trafił zatrzymany przez strażników miejskich 40-latek, który zdewastował krzesła z ogródka piwnego baru oraz uszkodził murek. Straty wstępnie zostały oszacowane na 3 tysiące złotych. Sprawca usłyszał już dwa zarzuty uszkodzenia mienia. Dodatkowo odpowie też za posiadanie substancji psychoaktywnych.
W 2038 roku kopalnia Bełchatów zakończy działalność
Marszałek Województwa Łódzkiego opublikował Terytorialny Plan Sprawiedliwej Transformacji Województwa Łódzkiego zawierający daty wygaszenia bloków energetycznych Elektrowni Bełchatów oraz termin zakończenia wydobycia węgla brunatnego w regionie bełchatowskim. Przygotowanie Terytorialnego Planu Sprawiedliwej Transformacji Województwa Łódzkiego jest koniecznym działaniem w procesie ubiegania się o środki unijne dla regionu.
12 lat za kratkami za dopalacze?
Ponad pół kilograma narkotyku 3-CMC zabezpieczyli piotrkowscy kryminalni. Zatrzymano 35-latka, który odpowie za przygotowywanie do wprowadzenia do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych. Grozi za to kara do 12 lat więzienia. Mężczyzna usłyszał zarzuty i został aresztowany na 3 miesiące.
Odkrywamy znane i nieznane – Groty Nagórzyckie
Czasem naszą uwagę przyciąga piękno stworzonej przez człowieka architektury, na której często skupiamy się w cyklu „Odkrywamy znane i nieznane”. Jednak najczęściej to, co urzeka swoim wyjątkowym pięknem, jest wytworem natury. Bywa i tak, że czasem możemy zachwycać się też tym, co powstało jednocześnie, jako dzieło natury i człowieka. I tak jest tym razem, bo to człowiek sprawił, że możemy dziś mówić o grotach i korytarzach w pobliżu Tomaszowa. To właśnie człowiek pomógł naturze w tym, jak obecnie postrzegamy to miejsce.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat