Artykuły do tagu: opłata

Żłobek w Piotrkowie zamknięty, a rodzice wciąż muszą płacić
Miejski Żłobek Dzienny w Piotrkowie, podobnie jak inne placówki opiekuńczo - wychowawcze w całym kraju zawiesił swoją działalność. Jak informują nasi czytelnicy rodzice i tak muszą zapłacić za korzystanie z placówki. Niektóre miasta znajdujące się w podobnej sytuacji zrezygnowały z pobierania tych opłat. Zapytaliśmy czy na podobny krok zdecyduje się Urząd Miasta w Piotrkowie?
Kupcy w Piotrkowie będą strajkować?
Handlujących na miejskich targowiskach coraz mniej, w dodatku szykują się do strajku. Powód to podwyżka opłat targowych w mieście – takie informacje przekazał jeden z radnych podczas ostatniej sesji Rady Miasta. Władze Piotrkowa twierdzą, że handlujących ubyło, bo jest zima.
Przedsiębiorcy, pamiętajcie o opłacie targowej!
Za wystawianie towaru na chodniku przed budynkiem bądź sklepem trzeba zapłacić. W przeciwnym razie musimy liczyć się z mandatem.
500zł mniej przy rejestracji samochodów sprowadzonych z zagranicy
Od 1 stycznia za samochód sprowadzony z zagranicy zapłacimy 500zł mniej. Od nowego roku zostanie zniesiona opłata recyklingowa.
Chciałbyś korzystać z nowo wybudowanej miejskiej sieci kanalizacyjnej, ale brakuje ci pieniędzy na wykonanie przyłącza? Nie martw się – miasto pokryje część kosztów. Uchwałę w tej sprawie przegłosowali piotrkowscy radni podczas ostatniej sesji Rady Miasta.
Kasę w skarbówce obsługuje firma zewnętrzna
Zmieniły się zasady wpłat w piotrkowskim Urzędzie Skarbowym. W związku ze zmianą obsługi kasowej, jak na razie, od opłaty skarbowej pobierana jest prowizja.
Aktywni piotrkowscy przedsiębiorcy nie będą płacić podatku od nieruchomości. Przegłosowano uchwałę, która zakłada zwolnienie z podatku od nieruchomości firmy inwestujące określoną pulę pieniędzy bądź zatrudniające nowych pracowników.
W tym roku rolnicy po raz kolejny mogą ubiegać się o dopłaty do zużytego materiału siewnego. W siedzibie piotrkowskiego oddziału Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa pracownicy Agencji Rynku Rolnego w Łodzi pomagali w wypełnieniu odpowiednich dokumentów.
Radni nie głosowali –  mieszkańcy i tak zapłacą drożej
Radni chcą umyć ręce od podwyżki ceny wody i ścieków w Piotrkowie. Punkt dotyczący zmiany taryf zdjęto z obrad Rady Miasta. Piotrkowianie nie mają się jednak co cieszyć, bo i tak zapłacą drożej.
Mieszkańcy nie przepłacą za śmieci
- Nie ma mowy o nadpłatach - przypomina Włodzimierz Pawlak, doradca prezydenta Piotrkowa ds. zagospodarowania odpadów komunalnych.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat