Artykuły do tagu: onkologia

Lockdown nie dla pacjentów NU-MED w Tomaszowie
Poradnie i szpitale onkologiczne Grupy NU-MED przyjmują pacjentów mimo pandemii. Konsultacje i terapia odbywają się przy zastosowaniu procedur sanitarnych.
Co powinniśmy wiedzieć o osteopatii w onkologii
Osteopatia bazuje na metodzie leczenia odkrytej przez Andrew Taylora Stilla w 1874 roku. Za podstawę nowego podejścia posłużyła absolutna wiara w wewnętrzną zdolność do samoleczenia, ale także przekonanie, że jeśli osteopata zdoła usunąć przeszkody w organizmie ludzkim, to natura sama zajmie się leczeniem. W jego przekonaniu to, co my nazywamy chorobą, jest tak naprawdę efektem nieprawidłowości lub braku właściwego balansu wewnątrz ciała człowieka. „Choroba w anormalnym organizmie jest tak samo naturalna jak zdrowie, kiedy wszystkie elementy znajdują się na swoim miejscu”.
Rak nie poczeka, zgłaszajcie się do lekarza
Onkolodzy zauważyli, że wielu pacjentów z rakiem nie zgłasza się na leczenie, a Ci, którzy mają symptomy choroby nowotworowej na badania. Powodem jest obawa o zakażenie koronawirusem. Lekarze jednak podkreślają: rak nie poczeka i zapewniają o najwyższych standardach bezpieczeństwa w klinikach onkologicznych.
Co można mieć za 2 miliardy?
W ostatnich dniach kwota ta jest najczęściej wymieniana przez polskich polityków, zwłaszcza tych będących w opozycji do rządzących. Jeżeli nie stanie się cud, to trafi do rąk szefa TVP. Co naprawdę warte są 2 miliardy PLN?
05.04.2019 07:22
Możesz pomóc? Zrób to
Można pomóc. Bez bólu, bez większego wysiłku, bez kosztów. Niebawem rusza kolejna odsłona akcji „Tniesz, bo wiesz".
Dzień Otwarty w Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Tomaszowie Mazowieckim
3 lutego w tomaszowskim Nu-Medzie będzie można przyjrzeć się urządzeniom, z którymi na co dzień pracują lekarze, ale też zrobić sobie badania.
Ponad 1000 pacjentów w pierwszym roku działalności tomaszowskiej onkologii
Ponad 1000 tzw. pierwszorazowych pacjentów zgłosiło się do NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Tomaszowie Mazowieckim w pierwszym roku działania tego ośrodka. Centrum rozpoczęło przyjmowanie chorych 7 stycznia 2015 roku. Tysięczny pacjent został zarejestrowany w końcówce grudnia.
Profilaktyczne badania dla pracowników Boshoku w Tomaszowie
Chętnych nie brakowało. Kilkadziesiąt pań skorzystało z mammograficznych badań, organizowanych przez firmę Boshoku Automotive Poland oraz dwie placówki medyczne z Tomaszowa Mazowieckiego.
Tomaszowskie Centrum Zdrowia oraz NU-Med Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej zacieśniają współpracę w ramach opieki nad pacjentami chorymi na nowotwory. Dzięki niej obie tomaszowskie placówki mogą kompleksowo leczyć pacjentów onkologicznych.
Warsztaty dla pań leczonych onkologicznie
Podczas leczenia choroby można pięknie wyglądać - to przesłanie kolejnych warsztatów kosmetycznych, które odbyły się w Tomaszowie Mazowieckim, w tamtejszym centrum onkologicznym NU-MED. Ośrodek wraz z fundacją "Piękniejsze Życie" po raz drugi zorganizował warsztaty dla pań leczonych onkologicznie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat