Artykuły do tagu: ogródki

Niecodzienne widoki w centrum miast
Coraz więcej małych ogródków powstaje pod oknami bloków. Mieszkańcy decydują się na zagospodarowanie wspólnej przestrzeni tak, aby stanowiła idealne miejsce do relaksu na świeżym powietrzu.
Pierwszy dzień luzowania obostrzeń (galeria)
Sobota, 15 maja, to pierwszy dzień, kiedy można było wyjść na spacer bez konieczności zakładania maseczki. Także od soboty odblokowano możliwość korzystania z restauracji. Otwarte mogły zostać ogródki restauracyjne i wielu mieszkańców postanowiło skorzystać z możliwości odwiedzenia ulubionej restauracji. Odwiedziliśmy najpopularniejsze miejsca w Piotrkowie z obiektywem.
Piotrkowska Starówka zaprasza po lockdownie
Już pierwszego dnia luzowania obostrzeń sporo będzie się działo na piotrkowskim Starym Mieście. Do pracy wracają ogródki gastronomiczne, na wspólny spacer zaprasza Centrum Informacji Turystycznej, czekają na nas także specjalne atrakcje w ramach przypadającej na sobotę Nocy Muzeów. Warto tego dnia odwiedzić Zamek Królewski oraz historyczny piknik na płycie Rynku Trybunalskiego, na który zaprasza Muzeum Marcepanów.
Semeniuk o odmrażaniu gospodarki: rozmawiamy m.in. z gastronomią o ogródkach
Chcielibyśmy przygotować rozwiązania dla branży eventowej, które pozwolą przenieść część przedsięwzięć na otwartą przestrzeń - mówiła w czwartek wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk. Zaznaczyła, że trwają też rozmowy z gastronomią o ogródkach.
Ogródki działkowe w Budżecie Obywatelskim Piotrkowa
Nie tylko szkoły, ale również ogrody działkowe będą miały osobny dział w piotrkowskim budżecie obywatelskim. Taką decyzję podjęli w środę 26 lutego nasi radni.
Letnie ogródki w Rynku Trybunalskim mają wyglądać podobnie
Mimo doskonałej pogody, w Rynku Trybunalskim wciąż nie ma letnich ogródków gastronomicznych. Wszystko dlatego, że od zeszłego roku zaczął obowiązywać nowy plan zagospodarowania tego miejsca. Władze miasta podjęły bowiem decyzję m.in. o podobnym wyglądzie ogródków gastronomicznych. Ale nie tylko. Nowe zasady obowiązują także wystawców reklam i organizatorów imprez. Okazuje się, że właściciele lokali nie zdążyli się jeszcze przygotować do nowych przepisów.
21.06.2016 06:10
Działkowcy dzieciom
Zarząd Rodzinnych Ogrodów Działkowych Oaza w Piotrkowie zorganizował piknik dla dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 24. Okazją było też 35-lecie Oazy.
Prawdopodobnie za niecałe 3 tygodnie na Rynku Trybunalskim pojawą się pierwsze w tym sezonie ogródki gastronomiczne. Miejsca dla restauratorów jest tyle samo co w zeszłym roku, ale chętnych zdecydowanie więcej.
K. Chojniak uspokaja piotrkowskich działkowców
Trybunał Konstytucyjny zakwestionował Ustawę o rodzinnych ogrodach działkowych. Może to oznaczać, że wkrótce o losie ogródków decydować będzie samorząd terytorialny, który będzie mógł np. przeznaczyć te tereny pod inwestycje. - Chciałbym dziś uspokoić działkowców w Piotrkowie Trybunalskim. Ja jako prezydent nie zamierzam podejmować inicjatyw, które mogłyby zakłócić funkcjonowanie ogrodów - uspokaja działkowców prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat