Artykuły do tagu: ofiary

Tragedia na drodze. Nie żyją cztery osoby
Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej 707 w Niemgłowach (pow. rawski). W wypadku śmierć poniosły cztery osoby.
Tysiące zwierząt co roku ginie w płomieniach
Już od wielu lat przełom zimy, wiosny oraz przedwiośnie to okresy, w których wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk i nieużytków. Wiele osób wypala trawy i nieużytki rolne, tłumacząc swoje postępowanie chęcią użyźniania gleby. Cierpią na tym przede wszystkim bezbronne zwierzęta. Starosta Piotr Wojtysiak przyłącza się do akcji straży pożarnej "Stop pożarom traw!".
80 osób zginęło już na DK12 między Piotrkowem Trybunalskim a Sulejowem, te tabliczki mają o nich przypominać
Inicjatorzy akcji S12 natychmiast spotkali się w piątek po południu, żeby zorganizować happening poświęcony ludziom, którzy w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat zginęli na tym odcinku najniebezpieczniejszej w naszym regionie drogi. W ten sposób chcieli pokazać jak bardzo potrzebna jest trasa S12.
O zbrodni katyńskiej na tablicach przy Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim
W kwietniu przypada 79. rocznica zbrodni katyńskiej. Te tragiczne wydarzenia przybliża plenerowa wystawa „Piotrkowianie zamordowani w Katyniu", która prezentowana jest na parkanie piotrkowskiego Muzeum.
Coraz więcej wypadków na autostradach. Również u nas
254 – tyle od początku roku do końca lipca było wypadków na polskich autostradach (podaje tvn24bis.pl). Zginęło w nich 28 osób, a 388 zostało rannych. Na odcinku autostrady A1 w naszym regionie tylko w pierwszej połowie 2018 roku doszło aż do 12 wypadków.
W Woli Krzysztoporskiej upamiętniono ofiary Zbrodni Katyńskiej
Uczniowie Szkoły Podstawowej im gen. Ludwika Czyżewskiego wraz z Gimnazjum im. Obrońców Gór Borowskich 1939 wspólnie przeżyli obchody Dnia Pamięci Ofiar z 1940 roku. W czasie spotkania odbyło się także uroczyste posadzenie "Dębu Pamięci" poświęconego kapitanowi Władysławowi Ziembie. Ta inicjatywa miała miejsce przed budynkiem Szkoły Podstawowej, przy ulicy Kościuszki 32.
Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych
Ma upamiętnić wszystkich tych, którzy ponieśli śmierć w wypadkach komunikacyjnych... a jednocześnie wzmacniać dyskusję i zwracać uwagę na temat poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W najbliższą niedzielę na całym świecie obchodzony jest Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.
Pomoc dla pokrzywdzonych przestępstwem tylko do końca grudnia
Od ponad ośmiu miesięcy w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Słowackiego 13 funkcjonuje Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem. Inicjatywa prowadzona jest fundację Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Psychologów Macierz i powstała dzięki konkursowi ogłoszonemu przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Pieniądze na działanie ośrodka pochodzą z Funduszu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem i Pomocy Postpenitencjarnej. Ci, których dobro prawne zostało naruszone przez przestępstwo, mogą liczyć na pomoc prawną, psychologiczną, a nawet... materialną. Pracownicy ośrodka zachęcają do korzystania z jego usług, tym bardziej, że dofinansowanie placówki obejmuje jedynie okres do końca roku.
IPN nie potwierdza doniesień piotrkowian
W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że w Piotrkowie Trybunalskim (przy ul. Sienkiewicza 10/12) może znajdować się nieodkryte miejsce pochówku ofiar Urzędu Bezpieczeństwa - być może Żołnierzy Wyklętych, prezes piotrkowskiego oddziału stowarzyszenia Kukiz' 15 Piotr Radziszewski poinformował o tym pracowników Biura Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej, którzy mieli zweryfikować przekazane materiały na podstawie dostępnej dokumentacji archiwalnej. Jak czytamy w kolejnym w piśmie wysłanym do działacza przez dr hab. Krzysztofa Szwagrzyka, p.o. dyrektora ww. biura, wobec braku jakichkolwiek dowodów, śledztwo w tej sprawie nie zostanie wszczęte.
Pomoc dla ofiar przestępstw w Piotrkowie
Od blisko miesiąca w Piotrkowie Trybunalskim przy ulicy Słowackiego 13 działa Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem. Osoby, które zwrócą się z prośbą o pomoc, mogą liczyć nie tylko na pomoc psychologiczną czy prawną, ale także na wsparcie materialne.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat