Artykuły do tagu: odkrycie

Średniowieczne znalezisko w Lubieniu. Czy będą kolejne odkrycia?
Na niezwykłe znalezisko natknął się mieszkaniec wsi Lubień w gminie Rozprza. Podczas spaceru po lesie odnalazł on średniowieczny grot od włóczni, który prawdopodobnie ma przeszło 800 lat. W okolicy odkryto wcześniej cmentarz z XI wieku. Kolejne odkrycie może świadczyć o tym, że miał on większy obszar lub że istniało tam inne miejsce pochówku. Odpowiedzi przyniosą dopiero dalsze badania.
Muzyczne odkrycie w piotrkowskim muzeum
Wśród zgromadzonych w Muzeum w Piotrkowie eksponatów udało się odnaleźć prawdziwą perełkę muzyki ludowej Ziemi Piotrkowskiej. To zapisy tekstów i nut utworów ludowych wykonywanych przez kapele działające na obszarze dawnego powiatu piotrkowskiego.
Archeologiczne odkrycie podczas prac przy kanalizacji
Co znaleziono przy ul. Fabrycznej w Woli Krzysztoporskiej podczas prac przy budowie kanalizacji sanitarnej?
Odkryli malowidła podczas remontu Zamku
Niezwykłe malowidła odkryto podczas renowacji Zamku Królewskiego w Piotrkowie.
Archeologiczne odkrycie podczas remontu Farnej
Trwa remont ulicy Farnej. W trakcie prac ziemnych natrafiono na ślady najstarszego osadnictwa zlokalizowanego w obrębie Starego Miasta.
Zespół skamieniałości morskich i lądowych sprzed 148 mln lat odkrył w Sławnie koło Opoczna dr Adrian Kin. - To niezwykłe na skale światową mówi paleontolog.
Podczas prac konserwatorskich w Kościele Panien Dominikanek odkryto zabytkowe polichromie. Malowidła ścienne odkryto przypadkiem - opowiada ksiądz Ireneusz Bochyński - rektor kościoła.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat