Artykuły do tagu: oczyszczalnia

Sulejów: Czysty Zalew, atrakcyjna gmina
Dobiegają końca prace związane z realizacją pierwszego etapu unijnego projektu „Ochrona wód Zalewu Sulejowskiego, modernizacja Oczyszczalni Ścieków, rozbudowa kanalizacji ścieków miasta Sulejowa”. O tym czy wszystko przebiega zgodnie z planem i o drugim etapie projektu rozmawiamy z burmistrzem Sulejowa - Stanisławem Baryłą.
Tomaszów: Ryby… w oczyszczalni ścieków
W tomaszowskiej oczyszczalni ścieków od roku żyją ryby. I wbrew pozorom mają się całkiem dobrze. Pomagają pozbyć się glonów rosnących w kanałach odprowadzających przetworzone nieczystości. Nietypowa hodowla cieszy się zainteresowaniem wędkarzy i… drapieżników.
Niebawem rozpocznie się budowa kanalizacji sanitarnej w ulicach Topolowej i Świerczów.
Ulica Roosevelta - od Wroniej do Granicznej - zostanie wreszcie skanalizowana. Piotrkowski magistrat ogłosił przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej.
Sulejów: Modernizują po to, żeby było taniej
To największa inwestycja w historii samorządu sulejowskiego, tak jak w Piotrkowie. Gigantyczne pieniądze, spora dotacja unijna, tak jak w Piotrkowie. Z tą różnicą, że po zakończeniu modernizacji oczyszczalni ścieków w Sulejowie mieszkańcy zapłacą mniej za odbiór ścieków, tymczasem piotrkowian już od dawna straszy się cenami za wodę i ścieki, które przyjdzie nam płacić po zakończeniu inwestycji. - Po to modernizujemy, żeby było bardziej ekologicznie i... taniej - mówią władze Sulejowa.
Rozpoczęła się jedna z największych inwestycji w historii gminy Wola Krzysztoporska. Mowa o budowie nowej oczyszczalni ścieków, a także kanalizacji.
Woda i ścieki jeszcze droższe?
Miasto zdecydowało, że przy okazji modernizacji oczyszczalni ścieków konieczna będzie również budowa suszarni osadów. Inwestycja może kosztować nawet 20 milionów złotych. Skąd władze miasta mają zamiar pozyskać taką sumę?
Aż 100 mln złotych może kosztować inwestycja, jaka rozpoczyna się w Woli Krzysztoporskiej. Wójt Roman Drozdek podpisze dzisiaj umowę z wykonawcą na realizację I etapu skanalizowania 3/4 powierzchni gminy.
Łęki Szlacheckie: Brudna sprawa z oczyszczalniami
Pęknięte zbiorniki przepełniające się wodą gruntową i ciągła praca pomp pochłaniających prąd, zapychające się i zamarzające rury kanalizacyjne, poza tym nieestetyczny wygląd i zajęta duża przestrzeń - niektórzy mieszkańcy gminy Łęki Szlacheckich nie są zadowoleni z przydomowych oczyszczalni ścieków. W 2009 roku zamontowano ich sto, z czego ponad dwadzieścia procent było wadliwych. Okazuje się, że problem z przydomowymi oczyszczalniami mieli nie tylko niektórzy mieszkańcy miejscowości, ale też wójt, który z niesolidną firmą montującą tzw. „przydomówki” spotka się w sądzie. Problem ma też firma montująca, winna gminie ponad 800 tys. zł.
Miało być ekologicznie, estetycznie i nowatorsko. Są awarie, niezadowoleni ludzie i oszpecone ogródki. Mowa o przydomowych oczyszczalniach ścieków w gminie Łęki Szlacheckie.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat