Artykuły do tagu: oczyszczalnia

Wolbórz: Nowoczesna oczyszczalnia ścieków otwarta
Nowoczesną i ekologiczną oczyszczalnię ścieków otwarto w piątek w Wolborzu. Obiekt przy ulicy Sportowej wyposażony został w specjalistyczne maszyny, które pozwolą na bardziej wydajne gospodarowanie odpadami.
Urząd Miasta będzie kontrolował szamba
Każdy kto ma dostęp do kanalizacji ma obowiązek się do niej przyłączyć - przypomina piotrkowski magistrat. Nie dotyczy to jedynie posesji, które wyposażone są w prawidłowo działającą przydomową oczyszczalnię ścieków. Niebawem zaczną się kontrole.
Wolbórz: Budują drogę do oczyszczalni
Trwa budowa drogi do gminnej oczyszczalni ścieków i punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK) w Wolborzu.
Rozbudowa oczyszczalni w Wolborzu zakończona
Dwuletni proces budowy oczyszczalni w Wolborzu zakończony. Nowoczesny kolektor już pracuje, trwa programowanie pracy ogromnych komposterów, które będą produkować wydajny kompost do wykorzystania w rolnictwie.
Ponad 2 mln zł dla Piotrkowskich Wodociągów? [AKTUALIZACJA]
Podczas środowej (29 maja) sesji Rady Miasta radni zamierzają zadecydować o przekazaniu Piotrkowskim Wodociągom i Kanalizacji ponad 2 mln zł na powiększenia kapitału zakładowego.
Wolbórz: Dobiega końca rozbudowa oczyszczalni
Dobiega końca największa inwestycja w gminie realizowana ze środków unijnych. Mowa o nowoczesnej oczyszczalni ścieków. Koszt tego zadania to ponad 14,5 mln zł.
Farma fotowoltaiczna przy piotrkowskiej oczyszczalni ścieków?
Panele fotowoltaiczne być może pojawią się w ciągu najbliższych 2 lat przy oczyszczalni ścieków w Piotrkowie. To pomysł wiceprezydenta Adama Karzewnika i miejskiej spółki Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja.
Inwestycja w oczyszczanie
Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków jest tanim i wygodnym rozwiązaniem dla domów jednorodzinnych, ale również większych inwestycji. Odpowiednio dobrana potrafi zagospodarować nieczystości zarówno od kilku osób, jak i kilkuset. To zatem sprawdzony i ekonomicznie uzasadniony pomysł nawet dla hoteli, szpitali czy szkół. Do konkretnej budowy trzeba oczywiście dobrać odpowiedniej wielkości instalację. Z praktycznego i ekonomicznego punktu widzenia przydomowa oczyszczalnia ścieków jest lepszym rozwiązaniem niż tradycyjne szambo. Choć na pierwszy rzut oka właśnie ta inwestycja wydaje się korzystna. I choć sama budowa szamba jest zdecydowanie tańsza, to jednak stała eksploatacja – czyszczenie i wywóz nieczystości wymagają ciągłych nakładów finansowych i naszej uwagi. Wygodniejsze i bezkosztowe okazuje się instalowanie oczyszczalni, którą możemy założyć wszędzie tam, gdzie nie ma podciągniętej instalacji kanalizacyjnej.
Za mało osób przyłączyło się do miejskiej kanalizacji. Co teraz?
Do miejskiej kanalizacji miało się przyłączyć minimum 1500 osób, przyłączyło się tylko 1000. Za mało by osiągnąć tzw. efekt ekologiczny, niezbędny przy rozliczaniu się z dotacji, jaką Piotrków otrzymał na modernizację i rozbudowę oczyszczalni ścieków.
Śmierdzące odpady wylały się na jezdnię
W pobliżu rond przy Krakowskim Przedmieściu w Piotrkowie na jezdnię wylał się wyjątkowo śmierdzący ładunek. Jak do tego doszło?

fot. Jarek Krak

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat