Artykuły do tagu: oczy

Czy Piotrków otrzyma pozwolenie wodnoprawne dla oczyszczalni ścieków? Urząd Marszałkowski w Łodzi rozpatruje już stosowny wniosek złożony przez władze miasta.
Piotrków: Obchody niepodległościowe
Dziś obchodzimy 90 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W Piotrkowie obchody rozpoczęły się od Mszy Św. w kościele Ojców Bernardynów w intencji Ojczyzny. Następnie przy grobie Nieznanego Żołnierza apel poległych i salwę poprowadzili żołnierze Kompanii Honorowej 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego.
We wtorek 11 listopada odbędą się w naszym mieście uroczystości patriotyczne z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku przypada 90. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, na której obchody zapraszają władze miasta.
W grudniu kończy się gminie Piotrków pozwolenie wodnoprawne. Procedury związane z wydaniem kolejnego trwają od 1,5 do 2 miesięcy. Tymczasem władze Piotrkowa jeszcze nie złożyły wniosku o wydanie następnego.
Sulejów przygotowuje się do inwestycji związanych z modernizacją oczyszczalni ścieków oraz skanalizowania kilku osiedli. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, realizacja tego przedsięwzięcia nastąpi w przyszłym roku.
Ciągle nie ma decyzji o przyznaniu Piotrkowowi zewnętrznych pieniędzy na modernizację oczyszczalni ścieków. Natomiast władze miasta nie wykluczają pewnych ograniczeń w modernizacji oczyszczalni, które zmniejszyłyby koszty inwestycji.
Z trzech rozpatrywanych miejsc lokalizacji nowego schroniska dla zwierząt najbardziej atrakcyjna okazała się działka znajdująca się na oczyszczalni ścieków.
4 miliony złotych, zamiast pierwotnie planowanych 700 tysięcy, ma wyłożyć miasto na utworzenie nowej spółki wodno-kanalizacyjnej.
Oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami "Zwierzak" powołał do życia komitet obrony schroniska dla bezdomnych psów.
Schronisko dla zwierząt: Przenosiny za 250 tys. ?
Jeszcze kilka tygodni temu informowano, że wreszcie – po wielu miesiącach dyskusji – podjęta została decyzja o lokalizacji schroniska dla bezpańskich zwierząt. Dziś pojawiły się kolejne wątpliwości. Niepokój w tej sprawie zasiali radni, pytając podczas minionej sesji Rady Miasta, czy to prawda, że piotrkowskie bezpańskie psy zostaną przeniesione do schroniska w Bełchatowie. Pytanie takie zadał m.in. Jan Dziemdziora. – Otrzymałem odpowiedź, że władze miasta rozważają taką koncepcję – informuje radny. Plotki o nowej koncepcji władz miasta zaskoczyły wszystkich, a szczególnie pracowników schroniska, którzy mieli nadzieję, że władze miasta potraktowały wreszcie problem piotrkowskiego schroniska poważnie. Dziś po raz kolejny wszystko stanęło pod znakiem zapytania.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat