Artykuły do tagu: nowa

Miasto zarezerwowało 250 tys. na kościoły
250 tys. zł - tyle na rok 2011 zarezerwowało miasto na renowację i rewitalizację piotrkowskich zabytkowych obiektów sakralnych. Już w marcu tego roku komisja zadecyduje, które kościoły będą mogły skorzystać z miejskich pieniędzy. W ubiegłym roku taka sama suma podzielona została między osiem kościołów. Dzięki tym funduszom wykonano szereg prac konserwatorskich. Kto ile otrzymał i co dzięki temu naprawił?
Kościół farny pod wezwaniem św. Jakuba, jedna z najstarszych świątyń w Piotrkowie, odzyska dawny blask. Świątynia pokryła się rusztowaniem, a remont zakończy się w połowie grudnia.
Ponad ćwierć miliona złotych przeznaczyło w tym roku miasto na renowację i ratowanie piotrkowskich zabytków sakralnych.
Koncert Raz, Dwa, Trzy w MOK-u
Koncert zespołu Raz, Dwa, Trzy zakończył tegoroczną piotrkowska jesień muzyczno-poetycką. W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury przez blisko dwa miesiące piotrkowianie mieli okazję zobaczyć i posłuchać gwiazdy polskiej sceny muzycznej, wśród których byli jeszcze m.in. Andrzeja Sikorowskiego i Stanisława Soykę. Na koncertach sala pękała w szwach, a Piotrków po raz pierwszy nie musiał się wstydzić ośrodka w którym organizował koncerty.
To był ostatni dzwonek, by ratować zabytkowe freski usytuowane w krużganku kościoła. Zespół specjalistów pod kierownictwem Jana Dobrzyńskiego od kilku dni walczy z grzybami, wilgocią, solą i odpadającym tynkiem w kościele Panien Dominikanek w Piotrkowie.
Renowacja głównego ołtarza u Dominikanek
Odnawiany jest główny ołtarz Matki Bożej Śnieżnej w Kościele Akademickim Panien Dominikanek w Piotrkowie. Prace związane z remontem zabudowań klasztornych rozpoczęły się już kilka miesięcy temu. Teraz przyszła kolej na renowację świątyni.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat