Artykuły do tagu: niz

Zlikwidowanie wydziałów grodzkich przez Ministerstwo Sprawiedliwości miało przynieść całkiem spore oszczędności oraz racjonalne wykorzystanie sędziów i pracowników administracyjnych.
Na bezpieczeństwie nie można oszczędzać. Z takiego założenia wyszedł burmistrz miasta i gminy Sulejów Stanisław Baryła.
Czy elewacja budynku Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie wreszcie doczeka się remontu? Miejmy nadzieję, że tak. Wniosek na termomodernizacją piotrkowskiej policji trafił do Urzędu Marszałkowskiego. Prace mają kosztować ponad 2,5 miliona złotych.
Nie przesunęli płotu. Teraz za to zapłacą?
Remont ulicy Wojska Polskiego. Wykonawca chcę położyć kostkę chodnikową przy drodze, ale nie wie, do jakiej granicy może to zrobić. Nie wie, bo niektóre posesje mają ogrodzenie w samej granicy działki, inne cofnięte w stosunku do granicy, jeszcze inne zajmują pas drogowy.
Piotrków: Wojska Polskiego oddana do użytku
Dobra wiadomość dla kierowców. Fragment jednej z najważniejszych ulic Piotrkowa uzyskał nową jakość. Po modernizacji do użytku oddano fragment ulicy Wojska Polskiego.
Kampania na rzecz Jaruzelskiego
Artur Ostrowski, poseł z Piotrkowa Trybunalskiego (Klub Poselski Lewica), od najbliższego poniedziałku będzie zbierał w swoim biurze poselskim podpisy w obronie byłego prezydenta Wojciecha Jaruzelskiego. Spodziewa się, że zgłoszą się tysiące mieszkańców.
Wolą nie opowiadać, gdzie i jak pracowali. Nie bardzo chcą wspominać dawne czasy, a jeśli już, to raczej we własnym gronie. Zwłaszcza teraz, gdy nadchodzą dla nich ciężkie dni - politycy PO chcą odebrania pracownikom byłej Służby Bezpieczeństwa przywilejów emerytalnych.
Nie było porozumienia ponad podziałami podczas obchodów 28. rocznicy Sierpnia ’80. Jednych działaczy Solidarności witano oklaskami, drugich wyciem i gwizdami. Ideologiczne różnice widać głównie w Warszawie i na Wybrzeżu, choć i piotrkowska “S” nie jest i nie była wolna od wewnętrznych podziałów.
Szybko uwinęła się piotrkowska firma z oczyszczeniem i odmuleniem dna stawu w parku im. ks. J. Poniatowskiego. Wczoraj można już było powoli odkręcać zawór i wpuszczać wodę.
Jak w Piotrkowie kończył się komunizm?
„Proszę państwa, 4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm” obwieściła dzień po pierwszych prawie wolnych wyborach parlamentarnych aktorka Joanna Szczepkowska. A był to okres szczególny. Jak wtedy wyglądał Piotrków Trybunalski? Czy, jak twierdzi większość, był to czas radości z nadchodzących przemian i oczekiwania na prawdziwą wolność? Czy może także obaw i odwracania wszystkiego „do góry nogami”? 4 czerwca 1989 roku odbyły się pierwsze w powojennej historii Polski częściowo wolne wybory do Sejmu oraz całkowicie wolne do przywróconego Senatu. Zakończyły się zwycięstwem opozycji startującej jako Komitet Obywatelski „Solidarność”. Klęskę poniosła strona rządząca, której udało się zdobyć tylko 5 miejsc w Sejmie (w pierwszej turze). Klęskę przez wielu oczekiwaną, ale dla wielu klęskę zupełnie niespodziewaną.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat