Artykuły do tagu: niebo

Bolid na chwilę rozświetlił niebo. Zobacz nagranie z kamery
Widowiskowy rozbłysk meteoru można było obejrzeć w nocy z 4 na 5 stycznia na polskim niebie. Bolid, czyli większy i jaśniejszy - niż Wenus - meteor spalił się, wpadając w ziemską atmosferę, jednak zanim to nastąpiło został uchwycony m.in. przez kamerę, znajdującą się na kominie tomaszowskiego Wistomu.
Co zobaczymy na wigilijnym niebie?
Pierwsza gwiazdka, czyli tradycyjny sygnał do rozpoczęcia wieczerzy wigilijnej, symbolicznie nawiązuje do gwiazdy betlejemskiej. Jak czytamy w Biblii, to właśnie ona była drogowskazem dla Mędrców ze Wschodu, którzy poszukiwali miejsca narodzin Chrystusa. Przez lata rolę pierwszej gwiazdki pełniły różne obiekty astronomiczne, w tym nawet planety. Jak będzie w tym roku? Odpowiedzi szukaliśmy w piotrkowskim planetarium.
Piotrkowska blogerka z książką kulinarną
Gościem programu "O tym się mówi" na antenie radia Strefa FM była dziś Beata Opalanka-Królikiewicz, autorka bloga "Niebo na talerzu" oraz książki kucharskiej o tym samym tytule.
Zwłoki w krzakach przy ulicy Wroniej
W piątek przed południem przypadkowi przechodnie znaleźli zwłoki leżące w zaroślach przy ulicy Wroniej. Lekarz nie wykluczył udziału osób trzecich.
Concordia straciła fotel lidera
Concordia Piotrków nie jest już liderem IV ligi łódzkiej. W środowym spotkaniu 6. kolejki zespół Zbigniewa Karbownika (na zdjęciu) przegrał z beniaminkiem ligi, Orłem Nieborów 1:2 (0:1). Concordia spadła na piąte miejsce w tabeli, a liderem został ŁKS Łódź.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat