Ulica, która znajduje się w południowej części Piotrkowa i łączy się z drogą krajową numer 91 biegnie od ul. Granicznej do ul. Krakowskie Przedmieście. Nie należy do najdłuższych, bo jej długość wynosi niespełna 1200 metrów.
Są już znane wyniki konsultacji społecznych dotyczących nadania nazwy ulicy w miejscowości Bujny. Jaką nazwę wybrali mieszkańcy?
Tablica z nazwą RONDO HUTNIKÓW HORTENSJI I KARY pojawiła się na nowym skrzyżowaniu okrężnym na Ryneczku. To oddolna inicjatywa grupy mieszkańców, którzy uważają, że trzeba docenić tych, którzy przez 130 lat pracowali w piotrkowskich hutach szkła.
Większością głosów radni Piotrkowa zdecydowali, że rondo u zbiegu ulic Dmowskiego, Żelaznej, Górnej i Armii Krajowej będzie nosić nazwę „Bitwy Warszawskiej 1920”.
Od jesieni 2019 roku kierowcy mogą jeździć po nowym rondzie, które wybudowano u zbiegu ulic Dmowskiego, Żelazna, Górna i Armii Krajowej. Podczas najbliższej sesji Rady Miasta Piotrkowa (26.08) radni wezmą pod głosowanie uchwałę o nadaniu nazwy nowemu obiektowi drogowemu.
Czy Piotrków jest Trybunalski? - takie pytanie zadaje radny Jan Dziemdziora w interpelacji złożonej do Rady Miasta. Radny ma wątpliwości czy nazwa naszego miasta jest odpowiednio usankcjonowana prawnie.
Rondo u zbiegu ulic Górnej, Armii Krajowej, Żelaznej i Dmowskiego prawie gotowe. Nowy obiekt ma nosić nazwę „Rodziny Żarskich” - to propozycja, którą pod głosowanie wezmę radni Piotrkowa podczas najbliższej sesji (30 października).
„Kolejowej Grupy Sabotażowej Orzeł" – taką nazwę wybrano dla skweru usytuowanego u zbiegu ulic Słowackiego i Polskiej Organizacji Wojskowej w Piotrkowie Trybunalskim.
Jan Olbracht, Aleksander Jagiellończyk, Zygmunt I Stary, Zygmunt II August – imiona tych królów będą nosić cztery piotrkowskie mosty na rzeczce Strawie. Tak zdecydowali radni Piotrkowa.
Jan Olbracht, Aleksander Jagiellończyk, Zygmunt I Stary, Zygmunt II August – imiona tych królów mają nosić cztery piotrkowskie mosty na rzeczce Strawie.