Artykuły do tagu: natura

Internauci
Internet znów pokazał swoją siłę. Nagłośnienie w mediach społecznościowych sprawy wyrzuconych w lesie śmieci przyniosło oczekiwany efekt. Pozostawione odpadki zostały posprzątane.
Z cyklu
Ponad 5 ton śmieci z terenów rekreacyjnych zebrała od początku czerwca gmina Sulejów. Dodatkowe kosze i działania proekologiczne realizowane są w ramach projektu „Przyroda zawsze Ci odda”. Dla miłośników wycieczek rowerowych gmina szykuje nowy szlak i infrastrukturę turystyczną.
Z cyklu
„Po kilkunastu spędzonych tam minutach świat wygląda inaczej. Cisza, spokój, plątające się pod nogami psy, przechadzające się z wolna bociany, do tego sarna domagająca się podrapania za uchem” - tak opisywała swoją wizytę w pewnym malowniczym miejscu dziennikarka „Tygodnia Trybunalskiego” Aleksandra Stańczyk. W wędrówkach po gminie Sulejów zachęcamy do odwiedzenia Leśnej Osady Edukacyjnej w Kole.
Z cyklu
Gmina Sulejów to jedno z najbardziej urokliwych miejsc w powiecie piotrkowskim. Znajdziemy tam rzeki, piaszczyste skarpy, plaże i niemal dziewicze lasy. A wśród nich niezwykłe cuda przyrody.
11.04.2018 12:38
Bociany powróciły!
Mówi się, że bociany to ptaki zwiastujące nadejście wiosny. Wiosna już przyszła, a czy w Piotrkowie można zobaczyć pierwsze bociany?
Kosmetyki naturalne odpowiedzią na zdrowy tryb życia!
Nie da się ukryć, że coraz większą wagę przywiązujemy do zdrowego stylu życia. Tylko... co to właściwie oznacza?
31.10.2016 11:16
Wezmą na warsztat las
Wszystkich, którzy chcą twórczo spędzić czas, pobawić się sztuką, dać upust swojej wyobraźni i stworzyć swój własny obiekt, ODA zaprasza na listopadowe warsztaty, których tematem wiodącym będzie natura i las. Zajęcia odbędą się w sobotę 5 listopada w godz. 11.00 – 15.00.
Ile osób naprawdę mieszka w Piotrkowie?
Trudno oprzeć się wrażeniu, że na ulicach Piotrkowa Trybunalskiego z biegiem lat robi się coraz bardziej pusto. Oficjalnie na koniec 2014 roku było nas dokładnie 75 608, jednak ile osób naprawdę tutaj mieszka?
13.12.2014 08:18
Ubywa nas
Piotrków się kurczy. Biorąc pod uwagę ostatnie cztery lata, dziennie średnio ubywa półtorej osoby. Trochę lepiej jest na terenie powiatu piotrkowskiego. Tu przybyło ponad 200 osób, ale w poszczególnych gminach jest różnie.
Pokaz dzikiego ptactwa na placu Pofranciszkańskim
Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika serdecznie zaprasza na "Pokaz dzikiego ptactwa", który odbędzie się w sobotę (30 sierpnia) w godzinach 10.00-13.00 na pl. Pofranciszkańskim.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat