Artykuły do tagu: muzeum

Piotrków (Nie)Trybunalski?
Wjeżdżając do Piotrkowa od strony Sulejowa można zauważyć tabliczkę z napisem Piotrków, bez drugiego członu nazwy Trybunalski. Tabliczka ta stoi od dobrych kilku miesięcy. Tylko czy rzeczywiście jest to błąd?
Prace najwybitniejszego polskiego pejzażysty Romana Kochanowskiego będzie można zobaczyć już od piątku w piotrkowskim Muzeum.
Wystawa IPN w Bełchatowie, a później w Piotrkowie
Wystawy "Twarze piotrkowskiej bezpieki" bełchatowskie Muzeum Regionalne jeszcze oficjalnie nie zapowiedziało, a ekspozycja już budzi kontrowersje i to natury politycznej.
Po jedenastu latach wreszcie wydano przewodnik turystyczny po Piotrkowie i okolicach. W publikacji znajduje się opis historii miasta, trzy trasy turystyczne, spis zabytków i innych miejsc wartych obejrzenia.
Dziś w salach piotrkowskiego Muzeum odbędzie się koncert "W nastroju świątecznym" Skarby muzyki romantycznej, podczas którego będzie można usłyszeć kolędy i pastorałki.
Punktualnie o 17:00 w Piotrkowie na czas jednej minuty rozlegnie się dźwięk syren, który upamiętni 64.rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Powstania najtragiczniejszego w dziejach Polski.
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę pt.: „POLSKA SZKOŁA PLAKATU” Na wystawie zaprezentowanych zostanie około 30 plakatów pochodzących z kolekcji Danuty i Jerzego Brukwickich. Wśród nich znalazły się prace uznanych artystów m.in..: Henryka Tomaszewskiego, Józefa Mroszczaka, Romana Cieślewicza, Jana Lenicy, Jana Młodożeńca, Franciszka Starowieyskiego, Waldemara Świerzego.
Muzeum w Piotrkowie zaprasza na otwarcie wystawy sztuki „ART DECO” ze zbiorów Muzeum Mazowieckiego w Płocku. Wernisaż odbędzie się 13 czerwca 2008 r. (piątek) o godzinie 13.00 w salach piotrkowskiego Muzeum pl. Zamkowy 4. Ekspozycja będzie udostępniana zwiedzającym do połowy września 2008 r.
15.05.2008 15:07
W najbliższą sobotę 17 maja 2008 od godziny 18.00 piotrkowskie Muzeum zaprasza na "NOC W MUZEUM" Impreza organizowana jest po raz kolejny w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Muzeów.
21.04.2008 19:54
Przez cały miesiąc, aż do 31 maja trwać będą Piotrkowskie Dni Kultury. W ich ramach mieszkańcom proponowane będą koncerty, wystawy, konkursy dla dzieci i młodzieży, spektakle i warsztaty.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat