Artykuły do tagu: muzeum

Trwają prace przy remoncie dachu tomaszowskiego muzeum.
14.05.2011 10:02
Dobry wieczór w Muzeum
Mnóstwo atrakcji przygotowało na dziś (14 maja) Muzeum w Piotrkowie z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów. Początek o godzinie 17.00.
Remont Słowackiego: Odkryto ludzkie szczątki
Piotrkowianie spacerujący ulicą Słowackiego z pewnością nie zdawali sobie sprawy, że chodzą po cmentarzu. Wczoraj przy okazji remontu ulicy odkryto ludzkie szkielety. - Mamy tu kości czaszki, kości kręgosłupa, to wszystko zrzucone jest w jedno miejsce - mówi Jacek Ziętek z Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, sprawujący nadzór archeologiczny nad pracami.
W tym miesiącu będziemy obchodzić 500. rocznicę powstania piotrkowskiego Zamku Królewskiego, w którym od ponad 100 lat znajduje się siedziba muzeum. Pracownicy placówki przygotowali z tej okazji konkurs plastyczny dla najmłodszych.
Piotrków: Biegiem przez historię
Przebiegną 794 okrążenia wokół Starówki. Łącznie do pokonania będzie trasa o długości niemal 595 km. W biegu będzie mógł wziąć udział każdy. Chętni będą mogli pokonać wyznaczoną trasę np. w… stroju rycerza.
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na recital fortepianowy w wykonaniu Anny Fedorovej - młodej pianistki z Ukrainy. Koncert odbędzie się 23 lutego 2011 r. (środa) o godzinie 18.00 w salach piotrkowskiego Muzeum, plac Zamkowy 4.
„Arciszewski” na zdjęciach
160 fotografii z ubiegłorocznego widowiska historycznego KMICIC EUROPY CZYLI SĄD NAD KRZYSZTOFEM ARCISZEWSKIM można oglądać w piotrkowskim Muzeum. Wczoraj w Zamku Królewskim odbył się wernisaż wystawy nawiązującej do przedstawienia. Jej organizatorem jest Towarzystwo Fotograficzne F CZTERY.
W marcu tego roku będziemy obchodzić 500 rocznicę powstania piotrkowskiego zamku królewskiego, w którym od ponad 100 lat znajduje się siedziba muzeum.
Instytut Historii Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego w Kielcach z Filią w Piotrkowie, Instytut Pamięci Narodowej (Oddział w Łodzi) oraz Muzeum w Piotrkowie zapraszają...
Piotrków: Obchodzono święto pułkowe
Pokaz szermierki, musztry, wystawa militariów wreszcie rekonstrukcja historyczna walk 86 pułku piechoty we wrześniu 1939 roku to wszystko można było zobaczyć dziś na Festynie Rodzinnym zorganizowanym przez Muzeum w Piotrkowie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat