Artykuły do tagu: muzeum

To będą już 41 Dni Muzyki Kameralnej. Impreza, która rozpocznie się w już jutro organizowana jest przez piotrkowskie muzeum oraz Stowarzyszenie Jazzowe Degress.
Odda srebrny medal za zasługi dla Piotrkowa
To pierwszy taki przypadek w historii Piotrkowa Trybunalskiego. Piotr Gajda odznaczony srebrnym medalem za zasługi dla Piotrkowa, chce go oddać.
Wystawy malarstwa Franciszka Starowieyskiego i Zdzisława Słomki oraz koncerty zespołów Amnezja, Degress czy Sigback to atrakcje, jakie czekają na piotrkowian podczas „Dni Zakochanych”. Już w niedzielę walentynki. A podczas piotrkowskich „Dni Zakochanych” (od 11 do 14 lutego) wiele imprez.
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę „Sztuka okopowa”, której otwarcie nastąpi w piątek (29 stycznia) o godzinie 13.00 w salach muzealnych przy Placu Zamkowym 4.
Dla tych, którzy chcą przedłużyć świętowanie, Muzeum Regionalne w Opocznie przygotowało wystawę, na której będzie można zobaczyć, w jaki sposób obchodzono tradycyjne opoczyńskie Boże Narodzenie.
15.10.2009 13:40
Jest piotrkowską enklawą w gminie Wolbórz. Mowa o dwuhektarowym terenie w Polichnie, na którym działało niegdyś Muzeum Czynu Partyzanckiego. Od kilku lat jest jednak nieczynne, a miejsce to szpeci okolicę.
Na rodzinny piknik militarny zorganizowany w ramach przywrócenia Święta pułkowego 25 Pułku Piechoty zaprasza piotrkowskie Muzeum. Impreza odbędzie się w sobotę na Placu Pofranciszkańskim.
Do 25 września piotrkowskie Muzeum będzie nieczynne dla zwiedzających. Jest to spowodowane wymianą instalacji centralnego ogrzewania w salach wystawienniczych.
Nowy dyrektor piotrkowskiego Muzeum
Od dziś Krzysztof Wiączek pełni obowiązki dyrektora w piotrkowskim Muzeum. Zastąpił na tym stanowisku Marcina Gąsiora, który po 34 latach odchodzi na emeryturę.
Muzeum w Piotrkowie rozpoczyna obchody okrągłego jubileuszu 100-lecia istnienia. Uroczystości rozpoczną się dziś o godz. 13.00 w Zamku Królewskim przy Placu Zamkowym 4. W programie m.in. otwarcie wystawy "Muzeum w Piotrkowie 1909-2009 - dzieje i zbiory", koncert Piotrkowskiej Orkiestry Kameralnej oraz sesja popularnonaukowa. Obchody mają się zakończyć w styczniu przyszłego roku.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat