Artykuły do tagu: muzeum

Organizatorem sesji było Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim i Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi. Głównym punktem konferencji był referat Pawła Kowalskiego kierownika Oddziału Edukacji Publicznej IPN w łodzi pn. „Zbrodnia katyńska”.
W rocznicę najazdu wojsk sowieckich na Polskę (17 września) w salach piotrkowskiego Muzeum odbędzie się spotkanie poświęcone zbrodni katyńskiej.
Próba i konferencja prasowa przed widowiskiem historycznym
Na Zamku (Wieża Trybunalska, siedziba Muzeum w Piotrkowie Tryb.) odbyła się dziś próba i konferencja prasowa przed spektaklem "KMICIC EUROPY SĄD NAD KRZYSZTOFEM ARCISZEWSKIM W MIEŚCIE TRYBUNALSKIM PIOTRKOWIE SPRAWOWANY". Sztuka na która zaprasza prezydent Krzystof Chojniak zostanie odegrana 25.09 o 16:00 najpierw w kościele farnym a potem na Rynku Trybunalskim.
Schleswig – Holstein w piotrkowskim Muzeum
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim i magazyn „Nurkowanie” zapraszają na wystawę fotografii podwodnych „Ekspedycja Schleswig – Holstein – wyprawa na pancernik – Estonia 2008”. Ekspozycja dostępna będzie do 30 września.
Piotrków: Muzeum na wakacje
W czasie wakacji w Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim (plac Zamkowy 4) dostępne będą dla zwiedzających trzy wystawy czasowe.
Cykl wystaw o Piotrkowie i piotrkowianach
„Piotrków i Piotrkowianie anno Piotrkoviensis 793” to wystawa zorganizowana przez towarzystwo fotograficzne F4.
Noc Muzeów organizowana jest na całym świecie od 1997 roku, od niedawna także w naszym kraju. Dzięki niej wiele osób po raz pierwszy w ten wyjątkowy weekend może zapoznać się z tym, co wyjątkowe i unikatowe. Wszystkie muzea zapraszają w sobotę – 15 maja.
Już w najbliższą sobotę - noc muzeów
Lange Nacht der Museen - czyli noc muzeów - pierwszy raz odbyła się w Berlinie w 1997 roku. Od tamtej pory podobne imprezy zaczęły być organizowane na całym świecie. W tym roku w Piotrkowie Trybunalskim noc muzeów,a właściwie wieczór będzie organizowany już po raz czwarty - w najbliższą sobotę - 15 maja.
To będą już 41 Dni Muzyki Kameralnej. Impreza, która rozpocznie się w już jutro organizowana jest przez piotrkowskie muzeum oraz Stowarzyszenie Jazzowe Degress.
Odda srebrny medal za zasługi dla Piotrkowa
To pierwszy taki przypadek w historii Piotrkowa Trybunalskiego. Piotr Gajda odznaczony srebrnym medalem za zasługi dla Piotrkowa, chce go oddać.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat