Artykuły do tagu: muzeum

Piotrków: Dyskutują o współpracy polsko-ukraińskiej
Polsko-ukraińskie stosunki gospodarcze i kulturalne, współpraca transgraniczna, czy polityka energetyczna...
Kolekcje monet w piotrkowskie Muzeum
Ponad 1000 monet ze zbiorów piotrkowskich kolekcjonerów prezentuje na nowej wystawie piotrkowskie Muzeum.
Muzeum zaprasza na
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim i Stowarzyszenie Eksploracyjno - Historyczne „Grupa Łódź” zapraszają na spotkanie pt.: „Gawędy o broni”. Spotkanie odbędzie się 22 kwietnia 2012 (niedziela) o godzinie 11.00 w salach Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim.
Instrument, który teraz służy piotrkowskiemu Muzeum, jest już dość wysłużony (pochodzi z lat 70.). Placówka planuje zakup nowego fortepianu.
Muzeum w Piotrkowie: Oni rekonstruują historię
Dziś do Piotrkowa zjechali się członkowie grup i stowarzyszeń rekonstrukcyjnych, inscenizatorzy i organizatorzy widowisk historycznych. W piotrkowskim Muzeum zorganizowano I Forum Rekonstruktorów i Inscenizatorów Wydarzeń Historycznych.
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza członków grup i stowarzyszeń rekonstrukcyjnych, inscenizatorów, organizatorów widowisk historycznych oraz wszystkie zainteresowane osoby na I Forum Rekonstruktorów i Inscenizatorów Wydarzeń Historycznych.
Powstanie Warszawskie na fotografiach
Muzeum w Piotrkowie zaprasza na wystawę fotografii Pawła Kurzawskiego „Imaginarium. W hołdzie Bohaterom Powstania Warszawskiego”.
Wykład o broni w piotrkowskim Muzeum
"Machasz waść jak cepem" - słowa te wypowiedziane przez Wołodyjowskiego pod adresem Kmicica w “Potopie” Sienkiewicza słyszał chyba każdy. Ale tak naprawdę to inne, dotyczące szabli słowa: “Ja jestem Roch Kowalski, a to jest pani Kowalska, innej nie chcę” - najtrafniej opisują zamiłowanie Polaków do tej broni. Na wykład z serii “Gawędy o broni” zaprasza Muzeum w Piotrkowie.
Piotrków: Malarska wędrówka po naszym regionie
Wystawę prac malarskich i graficznych “Piękno regionu piotrkowsko-sulejowskiego” można oglądać od piątku w salach Muzeum w Piotrkowie.
Na zakończenie roku, muzeum w Piotrkowie organizuje trzy koncerty. Każde spotkanie poświęcone będzie innej tematyce. Pierwszy z trzech koncertów odbędzie się w najbliższy piątek 2 grudnia.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat