Artykuły do tagu: muzeum

Aż 9 firm chce remontować piotrkowski zamek
Prawie 3,5 miliona złotych – tyle wynosi najwyższa oferta na wykonanie remontu konserwatorsko-budowlanego piotrkowskiego muzeum.
Odpędzi złe duchy, wyciągnie choroby?
Wtajemniczeni twierdzili, że są w nim zaklęte niezwykłe moce, które odpędzają od jego właściciela wszelkie złe energie, a z ciała wyciągną nie tylko choroby, ale i ich zwiastuny. Już w starożytności używano bursztynu do zdejmowania uroków, klątw, a także do oczyszczania pomieszczeń z negatywnej energii, zwłaszcza po infekcjach i epidemiach.
Antybolszewicki film w piotrkowskim Muzeum
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na "Wieczór w starym kinie". W niedzielę 11 sierpnia o godzinie 19.00 rozpocznie się projekcja radzieckiego filmu niemego z 1934 roku zatytułowanego "Szczęście".
Kolejna giełda staroci w piotrkowskim Muzeum już 4 sierpnia, czyli w najbliższą niedzielę. Giełdy cieszą się coraz większą popularnością.
30.06.2013 15:50
Na jarmarku bili...
...na szczęście tylko monety. Podczas odbywającego się na piotrkowskim Rynku Jarmarku Trybunalskiego można było zobaczyć, jak ponad 700 lat temu powstawały pieniądze.
18.05.2013 20:48
Noc Muzeum w Piotrkowie
Pokazy fechtunku w szermierce klasycznej, żywa diorama Legionów Polskich czy warsztaty etnograficzne – to wszystko czekało w sobotni wieczór na tych, którzy zdecydowali się odwiedzić piotrkowskie Muzeum, w ramach ogólnopolskiej akcji „Noc Muzeów”. Impreza zakończyła się o godzinie 23:00.
17.05.2013 14:39
Noc muzeów w Radomsku
Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku w najbliższą
sobotę włącza się w ogólnopolską akcję „Noc muzeów”. Na radomszczan, ale i na gości z innych części Polski, czeka wiele atrakcji.
Noc Muzeów już w ten weekend 18/19 maja
Łódzka Noc Muzeów odbędzie w terminie 18/19 maja. W sobotni wieczór o godzinie 18.00 swoje podwoje otworzy rekordowa liczba 42 instytucji rozsianych po całym mieście.
„Giełda staroci” w każdą niedzielę w Piotrkowie
„Giełda staroci” rusza w niedzielę 5 maja w Piotrkowie.
Od czwartku w piotrkowskim Zamku wystawiona będzie księga, w której można wpisywać gratulacje dla papieża Franciszka. Piotrkowianie będą mogli wpisywać się do niedzieli.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat