Artykuły do tagu: muzeum

Sejm znów obradował w Piotrkowie
Piotrkowianie, nie tylko ci zainteresowani historią swojego miasta, mogli w niedzielę, 9 marca w jednej z sal piotrkowskiego Muzeum przyjrzeć się na żywo obradom polskiego parlamentu za czasów króla Zygmunta I Starego.
Patefony, gramofony i radioodbiorniki w Muzem
Do 24 marca w piotrkowskim Muzeum trwać będzie wystawa "Patefony, gramofony i radioodbiorniki w kolekcji Kazimierza Wężyka". Zapraszamy.
Zniknęło ogrodzenie sprzed piotrkowskiego muzeum
Spokojnie. To nie kolejna kradzież metalowych przedmiotów na Starym Mieście. Metalowe przęsła z ogrodzenia Zamku Królewskiego w Piotrkowie zostały poddane renowacji.
15 listopada (piątek) w piotrkowskim Muzeum odbędzie się VI koncert z cyklu Jazz Scena Zamek.
Ostatnia w tym roku giełda staroci odbędzie się w najbliższą niedzielę 6 października przed piotrkowskim muzeum.
Lalki z całego świata w Muzeum w Piotrkowie
Lalki, kukły, figurki z całego świata można podziwiać do 31 października w piotrkowskim Muzeum. Lalki pochodzą ze zbiorów Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.
1,5 miliona na remont Muzeum w Piotrkowie
Znamy już wykonawcę remontu konserwatorsko-budowlanego piotrkowskiego Muzeum. Oferta opiewa na kwotę około 1,5 miliona zł.
Ogień, krew i ofiary śmiertelne
Ogień, broń, krew, krzyk, walka o przetrwanie i …ofiary śmiertelne. Na szczęście to fikcja w bardzo realistycznym wydaniu.
Aż 9 firm chce remontować piotrkowski zamek
Prawie 3,5 miliona złotych – tyle wynosi najwyższa oferta na wykonanie remontu konserwatorsko-budowlanego piotrkowskiego muzeum.
Odpędzi złe duchy, wyciągnie choroby?
Wtajemniczeni twierdzili, że są w nim zaklęte niezwykłe moce, które odpędzają od jego właściciela wszelkie złe energie, a z ciała wyciągną nie tylko choroby, ale i ich zwiastuny. Już w starożytności używano bursztynu do zdejmowania uroków, klątw, a także do oczyszczania pomieszczeń z negatywnej energii, zwłaszcza po infekcjach i epidemiach.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat