Artykuły do tagu: muzeum

06.09.2014 07:00
I jak tego nie potłuc?
Szkło potrafi być fascynujące – zapewniają organizatorzy szklanego festynu, który już w najbliższą niedzielę odbędzie się w Piotrkowie.
Piknik militarny na placu Pofranciszkańskim
Żywe dioramy przedstawiające uzbrojenie, wyszkolenie i umundurowanie polskich żołnierzy z czasów Księstwa Warszawskiego, Powstania Styczniowego, II Rzeczypospolitej czy II wojny światowej można było zobaczyć dziś, 15 sierpnia na pikniku militarnym. Dodatkowymi atrakcjami imprezy zorganizowanej przez Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim na placu Pofranciszkańskim były pokazy rekonstruktorskie, w tym m.in. walk rycerskich, szermierki na bagnety oraz ćwiczeń formacji policyjnych z dwudziestolecia międzywojennego.
Na wyjątkowe obchody święta Wojska Polskiego zaprasza Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim. Pokazy grup rekonstrukcyjnych i wystawa pojazdów militarnych to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy. A wszystko to już w piątek (15 sierpnia) na pl. Pofranciszkańskim między 11.00 a 17.00.
Remont Zamku zgodnie z planem
- Remont elewacji Zamku przebiega bez zakłóceń i zgodnie z planem - powiedział Krzysztof Wiączek, dyrektor Muzeum. Aktualnie trwają prace po wschodniej i zachodniej stronie.
Tam kupisz wszystko, co stare i ciekawe
Można na niej kupić wszystko, co stare i ciekawe. W najbliższą niedzielę kolejna gratka dla kolekcjonerów antyków. Przy Zamku Królewskim w Piotrkowie odbędzie się giełda staroci.
Szklana przeszłość Piotrkowa - wystawa w Muzeum
W piotrkowskim Muzeum trwa wystawa "Szklana przeszłość Piotrkowa. Huty szkła i ich wyroby".
610. rocznica ponowienia praw miejskich dla Piotrkowa
W 2014 roku obchodzimy 610. rocznicę ponowienia praw miejskich dla Piotrkowa.
Uczelnia będzie współpracować z Muzeum
Piotrkowska filia UJK będzie współpracować z Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie. Odpowiednią deklarację współpracy podpisali: dziekan Wydziału Filologiczno-Historycznego Filii UJK prof. Marek Dutkiewicz i dyrektor Muzeum Adam Zieliński.
Skarb znaleziony na śmietniku (ZDJĘCIA)
O mały włos skarb z czasów Zygmunta Starego trafiłby na śmietnik. Przy okazji prac w piotrkowskim Muzeum znaleziono fragment drzwi prawdopodobnie pochodzących z XVI wieku.
Muzeum w Piotrkowie zaprasza na wystawę „Szklana przeszłość Piotrkowa. Huty szkła i ich wyroby” ze zbiorów piotrkowskiego Muzeum, Skansenu Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim, Archiwum Państwowego w Piotrkowie oraz z kolekcji prywatnych Leszka Józefackiego Ireneusza Matera, Grzegorza Budzyńskiego. Wystawa będzie czynna od 12 czerwca do 31 sierpnia.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat