Artykuły do tagu: muzeum

Od zarania ludzkości po barok - moda przez wieki
W Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim już wkrótce odbędzie się pokaz „Moda przez wieki”, którego pomysłodawcą oraz organizatorem jest Ośrodek Edukacji Artystycznej MOK.
Będzie koncert Dzikich Jabłek
Już piąty raz muzealnicy z naszego regionu spotkają się na Konferencji Dyrektorów i Kustoszy Muzeów Regionalnych z Województwa Łódzkiego.
XLVI Dni Muzyki Kameralnej w Piotrkowie
Już w sobotę 11 kwietnia w piotrkowskim Muzeum w ramach XLVI Dni Muzyki Kameralnej rozpoczną się cotygodniowe koncerty.
Masz butelkę po wódce? Oddaj do muzeum!
Masz starą butelkę po wódce, etykietę, reklamę naszego „narodowego” trunku? Jeśli tak, możesz ją oddać do Muzeum Polskiej Wódki, które powstaje na warszawskiej Pradze. Za najbardziej interesujące przedmioty przewidziano nagrody.
Mistrzowie jazzu kolędowali w piotrkowskim Muzeum
Kto nie był, niech żałuje! Takich wirtuozów jazzu rzadko można usłyszeć w Piotrkowie, i to całkiem za darmo.
W Muzeum zagrają kolędy Nahornego
“Cicho, cicho pastuszkowie” to tytuł koncertu kolęd, który jeszcze dziś (w sobotę, 20 grudnia) zabrzmi w piotrkowskim Muzeum. Wstęp wolny!
Rozstrzygnięto konkurs fotograficzny
Jacek Gliszczyński, Sławomir Hoffer i Mateusz Gliszczyński - to trójka laureatów Konkursu Fotograficznego pn. Współczesne Oblicza Historii - Piotrkowski Piknik Militarny - "Historia Wojska Polskiego w Żywych Obrazach". Konkurs zorganizowało piotrkowskie Muzeum.
W Muzeum będzie koncert!
Swingująca Orkiestra Kasztelania pod dyrekcją Mariana Kuśmierskiego oraz soliści: Agnieszka Kardas, Artur Zgrajka i Katarzyna Juszczyk zapraszają na koncert, który odbędzie się 10 października w sali Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim przy Placu Zamkowym 4. Początek godz. 18.00. Koncert prowadzi Andrzej Woźnicki. Wstęp wolny.
O Legionach Polskich w Wielkiej Wojnie
W Piotrkowie i Bełchatowie odbywa się Ogólnopolska Sesja Naukowa Stowarzyszenia Miłośników Dawnej Broni i Barwy. Pierwszym prelegentem był prof. Marek Dutkiewicz z piotrkowskiej filii UJK. Sesja potrwa do niedzieli.
08.09.2014 09:01
Można było wydmuchać
Szkło potrafi być fascynujące - zapewniali organizatorzy szklanego festynu, który w ubiegłą niedzielę (7 września) odbył się w Piotrkowie. I nie tylko zapewniali – także pokazali, jakie cuda można ze szkła zrobić.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat