Artykuły do tagu: mieszkanie

Przestała płacić czynsz bo nie chcieli wykonać remontu
Mieszkanka Piotrkowa Trybunalskiego nie może się porozumieć z przedstawicielami Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Kobieta do niedawna mieszkała w jednej z kamienic przy ulicy Wojska Polskiego. Kilka lat temu przeprowadzono remont kamienicy, po którym - jak twierdzi kobieta - do lokali zaczęła dostawać się wilgoć, wówczas ona, jej mąż i dzieci postanowili się stamtąd wyprowadzić.
Wyższe czynsze w mieszkaniach komunalnych w Piotrkowie
O 10% wzrośnie cena czynszów w mieszkaniach komunalnych w Piotrkowie Trybunalskim. Prezydent Krzysztof Chojniak podpisał zarządzenie w tej sprawie, a więc po 3-miesięcznym okresie wypowiedzenia, tj. od 1 grudnia zaczną obowiązywać już nowe stawki.
Pożar mieszkania przy ul. Górnej w Piotrkowie (VIDEO) (AKTUALIZACJA)
Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 22.45. Na miejscu pracowały trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie. W mieszkaniu, w momencie pojawienia się ognia, znajdowały się dwie osoby, które chwilę później samodzielnie je opuściły.
Meble kolonialne do salonu
Mówiąc o meblach kolonialnych, warto pamiętać, iż kolonie europejskie były na całym świecie. Przywożono je więc m.in. do Francji, Holandii, a przede wszystkim do Wielkiej Brytanii, będącej największym kolonizatorem. Typowe meble kolonialne to wielkie szafy, masywne komody, imponujących rozmiarów biurka itd, często posiadające rzeźbienia i ażury.
Pożar mieszkania w Piotrkowie
We wtorek koło godziny 7.40 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze mieszkania przy ul. 1 Maja w Piotrkowie. W lokalu przebywał mężczyzna. Na miejsce wysłane zostały 3 zastępy.
Ubezpieczenie mieszkania online
Jednym z podstawowych celów życiowych każdego człowieka jest posiadanie własnego mieszkania. Później przychodzi czas na urządzanie i pielęgnowanie, ponieważ każdy w swoich „czterech kątach” chce czuć się komfortowo i bezpiecznie. Projektując dom wkładamy w to zwykle wiele czasu, pieniędzy oraz wysiłku, dlatego też ważne jest to, aby cały nas dobytek w pewien sposób zabezpieczyć.
Jakie tapety są najmodniejsze w tym sezonie?
Urządzaniem domu zazwyczaj zajmują się kobiety, nie tylko dlatego, że potrafimy rozróżnić kolor pistacjowy od oliwkowego. Po prostu większość z nas intuicyjnie umie dobrać odpowiednie dodatki, łączyć różne barwy, a przy okazji stworzyć dom, który jest wygodny i funkcjonalny. Właśnie dzięki temu cała rodzina zyskuje swój azyl i bezpieczną przystań. Jednak nawet nam przydadzą się czasem rady, dzięki którym możemy dowiedzieć się, jakie obecnie panują trendy. Zatem zwróćmy uwagę na najmodniejsze modele tapet.
Jak negocjować cenę mieszkania i obniżyć koszt najmu?
Wynajmując mieszkanie w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na jego cenę. Warto jednak mieć świadomość, że większość właścicieli mieszkań do wynajęcia ustala cenę tak, aby pozostawić sobie pewien margines do negocjacji. Nie musimy więc od razu zgadzać się na cenę wynajmu proponowaną przez właściciela i zawsze warto spróbować ją obniżyć. Jakich argumentów użyć, aby wynegocjować korzystną dla nas cenę wynajmu mieszkania w Łodzi?
Jak zamieszkać na własnym M?
Można by na pierwszy rzut oka stwierdzić, że jedyną drogą do nabycia mieszkania jest kredyt hipoteczny i zakup na rynku pierwotnym i wtórnym. Możliwości, by zamieszkać na własnych metrach kwadratowych, jest jednak zdecydowanie więcej. Mieszkanie można zdobyć na przykład na zasadzie przydziału, licytacji lub zamiany. Najczęściej takie procedury dotyczą lokali komunalnych i trzeba spełniać określone warunki, by w ogóle móc starać się o mieszkanie.
 Remont mieszkania. Krok po kroku
Kupując własne mieszkanie prędzej czy później musisz się liczyć z koniecznością zrobienia jego remontu. Jest to dość kosztowne przedsięwzięcie ze względu na coraz wyższe ceny materiałów oraz robocizny. Jeśli brakuje ci pieniędzy, pomyśl o zaciągnięciu pożyczki online. Zgromadzone środki z pewnością wystarczą ci na sfinansowanie remontu.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat