Artykuły do tagu: miejskaorkiestradeta

Artystyczny półmetek w MOK-u
Mali i nastoletni artyści, na co dzień uczestnicy zajęć tanecznych i wokalnych w Miejskim Ośrodku Kultury, zaprezentowali swoje talenty i umiejętności sceniczne podczas tegorocznej edycji piotrkowskiego „Półmetka artystycznego”. Koncert z udziałem młodych tancerzy i wokalistów odbył się 7 lutego na głównej scenie MOK. Publiczność urzekł występ najmłodszej grupy tanecznej.
Piotrkowska Miejska Orkiestra Dęta koncertowała w Serbii
Na przełomie czerwca i lipca muzycy z Miejskiej Orkiestry Dętej reprezentowali Piotrków na XVI Festiwalu Sabor Vrela Homolja w serbskiej Żagubicy. Piotrkowska orkiestra zaprezentowała się między innymi w koncercie głównym festiwalu, jak i na okolicznościowej paradzie. Dwudziestu sześciu muzyków z Piotrkowa zagrało pod batutą kapelmistrza Roberta Fijałkowskiego.
 Miejska Orkiestra Dęta świętowała swój jubileusz
Piotrkowska Miejska Orkiestra Dęta w minioną sobotę świętowała swój jubileusz. Okolicznościowy koncert odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury. 10. rocznica istnienia orkiestry była okazją do wręczenia kilkunastu jej członkom Medali za Zasługi dla Piotrkowa Trybunalskiego. Tego wieczoru nie zabrakło również podziękowań ze strony muzyków dla tych, którzy od lat wspierają działalność i współpracują z piotrkowską orkiestrą dętą.
Jubileusz Miejskiej Orkiestry Dętej
Piotrkowska Miejska Orkiestra Dęta w tym roku obchodzi jubileusz 10-lecia. W najbliższą sobotę, 24 marca, z tej okazji w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się w specjalna uroczystość. Kapelmistrzem orkiestry jest Robert Fijałkowski. Orkiestra liczy 36 muzyków amatorów i zawodowych.
Miejska Orkiestra Dęta zagrała na Rynku
Tradycji stało się zadość i, jak co roku, piotrkowska Miejska Orkiestra Dęta zagrała w sierpniową niedzielę koncert na staromiejskim Rynku. Tym razem muzycy zaprezentowali utwory Jacoba de Haana oraz słynne tematy muzyczne. Wśród tych ostatnich znalazła się suita miłosna „My Heart Will Go On” z filmu „Titanic”, do której partię wokalną wykonała Olga Lisiecka.
Orkiestry zagrały na Rynku Trybunalskim
Niedzielne popołudnie upłynęło na Starym Mieście w Piotrkowie pod znakiem koncertu orkiestr dętych. Zgodnie ze słowami piosenki śpiewanej kiedyś przez Halinę Kunicką, piotrkowianie mogli się dziś przekonać, że jest w orkiestrach dętych jakaś siła. Na staromiejskim rynku standardy swingowe, jazzowe i filmowe zagrały Kasztelania Swing Band z Rozprzy, Orkiestra OSP z Magdalenowa oraz Miejska Orkiestra Dęta z Piotrkowa.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat