Artykuły do tagu: medycyna

Pomoc przedmedyczna w zakładzie pracy
Każdego roku wiele osób ulega wypadkom podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Ważne jest to, żeby wiedzieć, jak należy radzić sobie w sytuacji, która może zagrażać życiu lub zdrowiu człowieka. W Polsce od wielu lat trwa akcja społeczna mająca uzmysłowić, jak istotne są zasady pierwszej pomocy. Dlatego warto zwrócić uwagę na to, jak trzeba postępować w razie wypadku.
Co Ty wiesz o krioterapii?
Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika zaprasza na spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kołbą „Krioterapia. To warto wiedzieć”, które odbędzie się 2 marca o godz. 17.00 w czytelni dla dorosłych (ul. Jerozolimska 29).
Oddaj organy, po śmierci nie będą ci potrzebne
Jeśli wszystkie organy, jakie pobrano w Piotrkowie w ciągu ostatnich 5 lat przyjęły się, to uratowano dzięki nim 69 osób. Od 2010 roku w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika organy pobrano od 27 dawców, w tym od 7 w minionym roku. Najwięcej było nerek bo aż 54, wątroby pobrano od 11 osób, płuca od jednej osoby, a od trzech dawców pobrano serce.
Ślimak na twarz, rybki obgryzą pięty
Czego to ludzie nie są w stanie zrobić, żeby lepiej wyglądać?! Sperma byka na włosy (to w Londynie), a może wstrzykiwanie krwi pod skórę? Ostatnio hitem stały się zabiegi z użyciem... śluzu ślimaka dostępne także w Piotrkowie. Czym jeszcze kuszą piotrkowskie salony urody?
Leczą, choć nie mają umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia
Minęły dwa miesiące, odkąd swoją działalność rozpoczęło Nu-Med Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Tomaszowie Mazowieckim.

fot. Artur Wolski
Czy mogę kupić tabletkę „po”? Nigdy w życiu!
Przychodzi baba do apteki i pyta, czy może kupić tabletkę „po”. W odpowiedzi słyszy: „Nigdy w życiu!” Tak odpowiedział pracownik jednej z aptek w Piotrkowie. Czym właściwie jest tabletka „po” i dlaczego niektórzy nie zamierzają jej sprzedawać?
Pierwsi pacjenci na oddział mają trafić w połowie grudnia. Centrum wyposażone jest w najwyższej klasy 3 akceleratory do napromieniania guzów. W placówce będzie prowadzona działalność naukowo-dydaktyczna.
Przywrócili mu życie w sparaliżowanej połowie ciała
Światowe media obiegła informacja o pacjencie z Polski, któremu lekarze, jako pierwszemu na świecie, przywrócili czucie w sparaliżowanej połowie ciała. Pacjentem tym jest Dariusz Fidyka, mieszkaniec powiatu bełchatowskiego, który o swojej chorobie i zmaganiach z nią opowiedział w Starostwie Powiatowym włodarzom powiatu oraz dziennikarzom.
Piotrkowiankę docenili w USA
Siedemnastoletnia piotrkowianka laureatką międzynarodowego konkursu.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat