Artykuły do tagu: medycyna

O czym pamiętać, wybierając lekarza dermatologa?
Poszukując lekarza dermatologa, najczęściej wybieramy tego, który przyjmie nas w najkrótszym terminie. Tymczasem nie jest to najrozsądniejszy wybór. Decyzję warto poprzedzić poznaniem opinii innych pacjentów. Należy też zwrócić uwagę na stosunek specjalisty do pacjenta.
Aptekarska wystawa w piotrkowskim Muzeum
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wernisaż wystawy pt.: „W oparach rtęci i belladonny”, który odbędzie się we wtorek (14 maja) o 14.00. Wystawa pochodzi ze zbiorów technika farmacji Mateusza Danielczyka i prezentowana będzie w salach muzealnych w maju i czerwcu.
Rezydentura nie zwalnia z odpowiedzialności
2 października w Warszawie rozpoczął się protest głodowy lekarzy rezydentów. Młodzi medycy chcą zwiększenia nakładów na służbę zdrowia, skrócenia kolejek do lekarzy i lepszą płacę. Problemy sygnalizowane przez rezydentów są ogólnopolskie. Sprawdziliśmy, jak sytuacja wygląda w Piotrkowie Trybunalskim.
Pomoc przedmedyczna w zakładzie pracy
Każdego roku wiele osób ulega wypadkom podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Ważne jest to, żeby wiedzieć, jak należy radzić sobie w sytuacji, która może zagrażać życiu lub zdrowiu człowieka. W Polsce od wielu lat trwa akcja społeczna mająca uzmysłowić, jak istotne są zasady pierwszej pomocy. Dlatego warto zwrócić uwagę na to, jak trzeba postępować w razie wypadku.
Co Ty wiesz o krioterapii?
Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika zaprasza na spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kołbą „Krioterapia. To warto wiedzieć”, które odbędzie się 2 marca o godz. 17.00 w czytelni dla dorosłych (ul. Jerozolimska 29).
Oddaj organy, po śmierci nie będą ci potrzebne
Jeśli wszystkie organy, jakie pobrano w Piotrkowie w ciągu ostatnich 5 lat przyjęły się, to uratowano dzięki nim 69 osób. Od 2010 roku w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika organy pobrano od 27 dawców, w tym od 7 w minionym roku. Najwięcej było nerek bo aż 54, wątroby pobrano od 11 osób, płuca od jednej osoby, a od trzech dawców pobrano serce.
Ślimak na twarz, rybki obgryzą pięty
Czego to ludzie nie są w stanie zrobić, żeby lepiej wyglądać?! Sperma byka na włosy (to w Londynie), a może wstrzykiwanie krwi pod skórę? Ostatnio hitem stały się zabiegi z użyciem... śluzu ślimaka dostępne także w Piotrkowie. Czym jeszcze kuszą piotrkowskie salony urody?
Leczą, choć nie mają umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia
Minęły dwa miesiące, odkąd swoją działalność rozpoczęło Nu-Med Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Tomaszowie Mazowieckim.

fot. Artur Wolski
Czy mogę kupić tabletkę „po”? Nigdy w życiu!
Przychodzi baba do apteki i pyta, czy może kupić tabletkę „po”. W odpowiedzi słyszy: „Nigdy w życiu!” Tak odpowiedział pracownik jednej z aptek w Piotrkowie. Czym właściwie jest tabletka „po” i dlaczego niektórzy nie zamierzają jej sprzedawać?
Pierwsi pacjenci na oddział mają trafić w połowie grudnia. Centrum wyposażone jest w najwyższej klasy 3 akceleratory do napromieniania guzów. W placówce będzie prowadzona działalność naukowo-dydaktyczna.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat