Artykuły do tagu: mediateka

W przeprowadzce biblioteki pomogą wolontariusze i więźniowie?
Każdy będzie mógł pomóc w przeprowadzce Miejskiej Biblioteki Publicznej z ul. Jerozolimskiej do nowej siedziby na placu Pofranciszkańskim. Dyrekcja placówki chce prosić o pomoc nie tylko czytelników, ale też osadzonych w Areszcie Śledczym w Piotrkowie. Każda para rąk się przyda, bo do przeniesienia jest 200 tysięcy książek, roczników czasopism, kaset, ikonografii…
Ile rocznie miasto wyda na mediatekę?
2,5 mln złotych rocznie - tyle miasto Piotrków kosztuje utrzymanie Miejskiej Biblioteki Publicznej (z filiami). Po oddaniu do użytku budynku mediateki koszty te wzrosną o ok. milion złotych.
Minister Gowin oglądał piotrkowską mediatekę
Na zaproszenie prezydenta miasta do Piotrkowa przyjechał w czwartek Jarosław Gowin. Wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego oglądał nową siedzibę Miejskiej Biblioteki Publicznej na placu Pofranciszkańskim. Po mediatece oprowadzali go Krzysztof Chojniak i dyrektor MBP Renata Wojtczak.
Prezydent zdradza, kto zostanie dyrektorem mediateki
Dopiero przed północą nowy-stary prezydent Piotrkowa Trybunalskiego zjawił się w swoim sztabie wyborczym. Po wzniesieniu lampki szampana i podziękowaniach, Krzysztof Chojniak udzielił mediom krótkiego wywiadu, w którym zdradził, kto zostanie dyrektorem mediateki.
Mediateka będzie otwarta na początku 2019 roku
Budowa mediateki na finiszu. W połowie listopada tego roku obiekt ma uzyskać pozwolenie na użytkowanie. Potem rozpocznie się przeprowadzka, która potrwa około dwa miesiące. Piotrkowianie będą więc mogli korzystać z mediateki prawdopodobnie w pierwszym kwartale 2019 roku. W środę obiekt oglądali piotrkowscy przedsiębiorcy, z którymi wcześniej spotkał się prezydent Krzysztof Chojniak.
09.10.2018 08:21
Znani o mediatece
Prace przy budowie nowoczesnego trzykondygnacyjnego budynku zmierzają do końca. Przechadzający się w okolicach placu Pofranciszkańskiego piotrkowianie mogą już zobaczyć, jak będzie prezentowała się piotrkowska mediateka.
Jakie wystawy w Mediatece?
Nowoczesne centrum nauki będzie jednym z elementów Mediateki, która powstanie na pl. Pofraniszkańskim. Piotrkowianie zdecydują o kształcie wystaw, jakie będą czekać na odwiedzających.
Miejskie rowery zniknęły ze Słoneczka...
...ale pojawiły się przy mediatece. Z związku z tym, że sezon letni powoli się kończy, lokalizację zmieniła jedna ze stacji, gdzie można wypożyczać sprzęt.
Mediateka na ostatniej prostej
Korzystając z zaproszenia władz miasta odwiedziliśmy plac budowy sztandarowej miejskiej inwestycji.
Na mediatece pojawi się zegar słoneczny
Za trzy miesiące zakończą się prace przy budowie piotrkowskiej mediateki na placu Pofranciszkańskim. Jak zapowiada inwestor, na elewacji pojawi się zegar słoneczny, a na dachu zieleń. Budowa mediateki ma kosztować 33 mln zł.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat