Artykuły do tagu: mandaty

GITD: W 2020 roku ponad 1,3 mln naruszeń na polskich drogach
W 2020 roku wszystkie urządzenia rejestrujące CANARD Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego zarejestrowały na polskich drogach ponad 1,3 miliona naruszeń - powiedziała PAP p.o. Zastępca Głównego Inspektora Transportu Drogowego dr Karolina Wieczorek. Dodała, że najwięcej zarejestrowanych naruszeń dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości.
Policjanci sprawdzają czy przestrzegamy obostrzeń. Posypały się mandaty
W związku z wprowadzeniem na terenie całego kraju strefy żółtej, a w Piotrkowie czerwonej policjanci od soboty prowadzą wzmożone kontrole, podczas których funkcjonariusze sprawdzają czy mieszkańcy dostosowują się do nowych przepisów m. in. bezwzględnego nakazu zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Przez weekend policja odnotowała 146 interwencji w Piotrkowie i powiecie w związku z łamaniem obostrzeń.
Będzie podwyżka mandatów
Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury przekonuje, że podwyżka to konieczność i nie ma co do tego żadnych wątpliwości.
Sprawdzali ciężarówki w Piotrkowie i powiecie. Posypały się mandaty
Piotrkowscy policjanci, we współpracy z Inspekcją Transportu Drogowego oraz funkcjonariuszami Służby Celnej, kontrolowali w czwartek (21 listopada) samochody ciężarowe. Podczas akcji zarejestrowano kilkanaście wykroczeń popełnionych przez kierowców, którzy nie zastosowali się do zakazu wjazdu do miasta.
02.01.2019 14:50
Rok bez pouczania?
Czy policja straci możliwość pouczania kierowców za wykroczenia? Zamiast pouczeń miałyby funkcjonować tylko mandaty. I to już w 2019 roku.
Są pierwsze kary. Za kury
Od kilku miesięcy przeprowadzane są kontrole. Inspekcja weterynaryjna sprawdza, jak przetrzymywane są kury. Są już pierwsi ukarani w naszym powiecie.
59 kontroli, 52 mandaty...
... a ponadto 40 przypadków przekroczenia prędkości i 7 pouczeń od godziny 6:00 do 22:00. Wszystko w ramach ogólnopolskiej akcji "Prędkość", w której wzięli we wtorek udział funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie. Kontrole odbywały się na terenie zarówno miasta, jak i powiatu.
Strażnicy rejestrują przejeżdżających na czerwonym
Nowy sposób na wyłapywanie kierowców, którzy łamią przepisy, testuje radomszczańska straż miejska. Na jednym z większych skrzyżowań stanęło urządzenie wzbudzające zaciekawienie radomszczan.
Słowackiego/Zamenhofa: Za łamanie nakazu będziemy karać
Nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu Słowackiego - Zamenhofa w Piotrkowie funkcjonuje od czasu powstania galerii Focus Mall. Najpierw były kłopoty związane z „przykrótkimi” cyklami świateł dla wyjeżdżających z Focusa i skręcających w lewo. Po kilkumiesięcznych bataliach kierowców zdecydowano się sygnalizację wyłączyć...

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat