Artykuły do tagu: lotnictwo

Delegacja chińskiej armii w Tomaszowie
Brygadę Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim odwiedziła delegacja Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej na czele z generałem broni Jia Xiaovei.
Rozmawiali o bezpieczeństwie w lotnictwie
Po ostatnich tragicznych wypadkach lotniczych potrzebne są zmiany - twierdzą eksperci. W czwartek (17 lipca), w Aeroklubie Ziemi Piotrkowskiej odbyła się Konferencje Bezpieczeństwa AP, organizowana przez Aeroklub Polski we współpracy z Głównym Ośrodkiem Badań Lotniczo Lekarskich AP, Urzędem Lotnictwa Cywilnego oraz Państwową Komisją ds. Badania Wypadków Lotniczych.
O bezpieczeństwie lotów porozmawiają w Piotrkowie
Po ostatnich tragicznych wypadkach lotniczych potrzebne są zmiany – twierdzą eksperci. Mają one dotyczyć przede wszystkim systemu szkolenia pilotów. Na ten i inne tematy rozmawiać będą 17 lipca w Piotrkowie przedstawiciele instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo lotów.
AZP ufunduje szkolenie lotnicze dla Kamila Stocha
Trwa euforia związana z wczorajszym zwycięstwem polskiego skoczka - Kamila Stocha w konkursie olimpijskim. Za sukces postanowił podziękować również Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej, który wpadł na pomysł ufundowania sportowcowi lotniczego szkolenia – kursu szybowcowego.
Trwa wystawa „Odloty hesji 2” w galerii Focus Mall
Oglądając te zdjęcia można się poczuć niczym w przestworzach. Piotrkowska galeria Focus Mall zaprasza na wystawę pt. "Odloty Hesji 2".
Choć początek piotrkowskiego lotniska w obecnym jego charakterze datowany jest na lata 50. minionego stulecia, to jednak jako obiekt do wykonywania lotów ta część miasta służyła piotrkowianom, i nie tylko im, na długo jeszcze przed wybuchem II wojny światowej.
Był jednym z prekursorów konstruowania spadochronów. Aby udoskonalić ten wynalazek oddał 22 skoki, ten ostatni 26. września 1925 roku podczas pokazów lotniczych w Piotrkowie. Tu zginął, gdyż spadochron się nie otworzył.
W Focusie można już oglądać „Odloty hesji”
Od dziś (piątek 3 sierpnia) można oglądać wystawę fotografii lotniczej „Odloty hesji” w piotrkowskiej galerii Focus Mall.
Wystawa fotografii lotniczej w Focus Mall
Galeria rozrywkowo-handlowa Focus Mall w Piotrkowie zaprasza (od piątku 3 sierpnia) na wystawę fotografii lotniczej „Odloty hesji”. Autorem zdjęć jest Sławek hesja Krajniewski, którego pasją jest fotografia i lotnictwo. Ekspozycja składa się z 55 niezwykłych zdjęć samolotów, wykonanych w bazach Polskich Sił Powietrznych oraz na pokazach lotniczych w całej Europie. Wszystkie zostały wykonane z ziemi.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat