Artykuły do tagu: lotnictwo

O lotnictwie wojskowym w piotrkowskim Heliosie
Od pięciu lat trwa współpraca pomiędzy Gimnazjum nr 5 w Piotrkowie a Aeroklubem Ziemi Piotrkowskiej. Z tej okazji w kinie Helios przygotowano specjalny seans poświęcony lotnictwu wojskowemu.

fot. Paweł Kwiatkowski
Szybował nad Himalajami, teraz opowie o tym w Piotrkowie
Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej zaprasza na wyjątkowe spotkanie z wyjątkowym pilotem, wielokrotnym mistrzem świata w szybownictwie - Sebastianem Kawą, które odbędzie się już w najbliższy piątek (27 lutego) o godz. 12.00 w Miejskim Ośrodku Kultury.
Nietypowa lekcja fizyki w IV Liceum Ogólnokształcącym
W poniedziałek (16 lutego) w IV LO w Piotrkowie odbyło się spotkanie z Tomaszem Sudujko, Krzysztofem Jakubowskim i Sławomirem Nowakowskim, pilotami, którzy w 2014 roku zdobyli tytuł najlepszej załogi amatorskiej na VII Jurajskich Zawodach Samolotowych im. Piotra Sikorskiego.
Delegacja chińskiej armii w Tomaszowie
Brygadę Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim odwiedziła delegacja Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej na czele z generałem broni Jia Xiaovei.
Rozmawiali o bezpieczeństwie w lotnictwie
Po ostatnich tragicznych wypadkach lotniczych potrzebne są zmiany - twierdzą eksperci. W czwartek (17 lipca), w Aeroklubie Ziemi Piotrkowskiej odbyła się Konferencje Bezpieczeństwa AP, organizowana przez Aeroklub Polski we współpracy z Głównym Ośrodkiem Badań Lotniczo Lekarskich AP, Urzędem Lotnictwa Cywilnego oraz Państwową Komisją ds. Badania Wypadków Lotniczych.
O bezpieczeństwie lotów porozmawiają w Piotrkowie
Po ostatnich tragicznych wypadkach lotniczych potrzebne są zmiany – twierdzą eksperci. Mają one dotyczyć przede wszystkim systemu szkolenia pilotów. Na ten i inne tematy rozmawiać będą 17 lipca w Piotrkowie przedstawiciele instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo lotów.
AZP ufunduje szkolenie lotnicze dla Kamila Stocha
Trwa euforia związana z wczorajszym zwycięstwem polskiego skoczka - Kamila Stocha w konkursie olimpijskim. Za sukces postanowił podziękować również Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej, który wpadł na pomysł ufundowania sportowcowi lotniczego szkolenia – kursu szybowcowego.
Trwa wystawa „Odloty hesji 2” w galerii Focus Mall
Oglądając te zdjęcia można się poczuć niczym w przestworzach. Piotrkowska galeria Focus Mall zaprasza na wystawę pt. "Odloty Hesji 2".
Choć początek piotrkowskiego lotniska w obecnym jego charakterze datowany jest na lata 50. minionego stulecia, to jednak jako obiekt do wykonywania lotów ta część miasta służyła piotrkowianom, i nie tylko im, na długo jeszcze przed wybuchem II wojny światowej.
Był jednym z prekursorów konstruowania spadochronów. Aby udoskonalić ten wynalazek oddał 22 skoki, ten ostatni 26. września 1925 roku podczas pokazów lotniczych w Piotrkowie. Tu zginął, gdyż spadochron się nie otworzył.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat