Artykuły do tagu: lotnictwo

Powstaje kilka nowych hangarów na piotrkowskim lotnisku
Ruszyła budowa 7 nowych hangarów na lotnisku Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej. Docelowo ma być ich 9. Hangary powstają dla prywatnych właścicieli samolotów - członków Aeroklubu oraz dla ciągle rozwijającej się floty statków powietrznych szkoły pilotów LOT Flight Academy.
Major pilot John Benett skończył 100 lat!
John Benett, Honorowy Obywatel Piotrkowa, jeden z ostatnich żyjących polskich pilotów, którzy w czasie II wojny światowej służyli w Królewskich Siłach Powietrznych Wielkiej Brytanii 31 sierpnia obchodzi setne urodziny.
Kocha fotografię i lotnictwo
Sławek „hesja” Krajniewski to fotograf lotniczy, który Piotrków upodobał sobie jako bazę swojego projektu „Air-to-Air Meeting”. Kilkunastu fotografów i lotników spotyka się, aby zrobić fantastyczne zdjęcia lotnicze. Fly Fest był okazją do wykonania kolejnych.
Piotrkowskie święto lotnictwa
Przedstawiciele Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej już po raz siódmy zaprosili miłośników lotnictwa na międzynarodową imprezę najwyższych lotów - dosłownie i w przenośni. Fly Fest przyciągnął na lotnisko w Piotrkowie Trybunalskim tysiące ludzi z całej Polski i nie tylko. To dowód na to, że lotnictwo w Polsce ma się naprawdę dobrze.
8-letni piotrkowianin napisał książkę
W przyszłości chciałby zostać pilotem samolotu pasażerskiego, a już teraz stawia pierwsze kroki jako pisarz. Marcel Lisowski z Piotrkowa, który ma zaledwie 8 lat, napisał książkę o miłości do samolotów pt. "Mój latający świat".
F-16 na niebie, Kukiz na scenie
Niedziela to drugi dzień festiwalu lotniczego Fly Fest 2015, którego gwiazdami byli: Tadeusz Sznuk, samoloty F-16 i Paweł Kukiz.

fot. A. Stańczyk
Fly Fest na lotnisku - dzień pierwszy [WIĘCEJ ZDJĘĆ]
Sobota to pierwszy dzień festiwalu lotniczego Fly Fest na piotrkowskim lotnisku. fot. Jarek Krak
O lotnictwie wojskowym w piotrkowskim Heliosie
Od pięciu lat trwa współpraca pomiędzy Gimnazjum nr 5 w Piotrkowie a Aeroklubem Ziemi Piotrkowskiej. Z tej okazji w kinie Helios przygotowano specjalny seans poświęcony lotnictwu wojskowemu.

fot. Paweł Kwiatkowski
Szybował nad Himalajami, teraz opowie o tym w Piotrkowie
Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej zaprasza na wyjątkowe spotkanie z wyjątkowym pilotem, wielokrotnym mistrzem świata w szybownictwie - Sebastianem Kawą, które odbędzie się już w najbliższy piątek (27 lutego) o godz. 12.00 w Miejskim Ośrodku Kultury.
Nietypowa lekcja fizyki w IV Liceum Ogólnokształcącym
W poniedziałek (16 lutego) w IV LO w Piotrkowie odbyło się spotkanie z Tomaszem Sudujko, Krzysztofem Jakubowskim i Sławomirem Nowakowskim, pilotami, którzy w 2014 roku zdobyli tytuł najlepszej załogi amatorskiej na VII Jurajskich Zawodach Samolotowych im. Piotra Sikorskiego.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat