Artykuły do tagu: leki

Darmowe leki dla seniorów – nie tak miało być?
Ustawa gwarantująca bezpłatne leki dla seniorów obowiązuje od 1 września. Ale nie tak wyobrażali ją sobie seniorzy, już od momentu wejścia ustawy w życie zaczęły się kontrowersje. Osoby po 75. roku życia narzekają, że na liście leków są te, które i tak kosztowały mało, natomiast najdroższe i najbardziej seniorom potrzebne są płatne.
Pielęgniarka ukradła środki odurzające
Pielęgniarka z Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im Mikołaja Kopernika w Piotrkowie ukradła 16 ampułek z lekami, a konkretnie środkami odurzającymi. Wewnętrzna kontrola wykazała brak medykamentów, dlatego powiadomiono policję.
“W ostatnim czasie w kontaktach z mieszkańcami miasta spotkałem się z pytaniami i postulatami w sprawie utylizacji leków przeterminowanych i postępowania z lekami niewykorzystanymi. (...) Odpady medyczne powstające w gospodarstwach domowych, z powodu braku informacji, jak z nimi postępować, bądź pełnej świadomości, co do zagrożeń dla życia i zdrowia, wyrzucane są do śmieci...”
Chcesz oddać leki do apteki?
Pani Anna w domowej apteczce znalazła przeterminowane leki. Chciała być przykładnym obywatelem. Zaniosła środki farmaceutyczne do jednej z piotrkowskich aptek, by wrzucić je do specjalnego pojemnika.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat