Artykuły do tagu: lekcje

Rekolekcje wielkopostne w TV Piotrków
Z powodu zagrożenia koronawirusem w kościołach nie odbędą się w tym roku rekolekcje wielkopostne. Wychodząc na przeciw mieszkańcom, Telewizja Piotrków zaprasza na rekolekcje, prowadzone przez piotrkowskich księży.
Rekolekcje on-line w wolborskiej parafii
Rekolekcje wielkopostne dla dzieci, młodzieży i dorosłych odbędą się w wolborskiej parafii zgodnie z planem, ale można w nich uczestniczyć on-line za pośrednictwem komputera.
Za nami pierwszy Kongres Kobiet w naszym regionie
Prelekcje, warsztaty, koncerty to wszystko zorganizowano w ramach pierwszego Kongresu Kobiet pn. „Kobieca Siła Mocy”. Podczas spotkania, uczestnicy poza dobra zabawą, mogli również dowiedzieć się, co robić, aby się rozwijać. Wydarzenie odbyło się w sobotę w Wolborskim Centrum Kultury.
Dłuższe wolne w niektórych piotrkowskich szkołach
Mimo tego że strajk został zawieszony, nie wszyscy piotrkowscy uczniowie w poniedziałek będą mieli lekcje. W II Liceum Ogólnokształcącym (ul. Żeromskiego), Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Wysoka) i SP 5 (ul. Jerozolimska) zajęcia dydaktyczne rozpoczną się dopiero po długim weekendzie majowym.
W Piotrkowie nie będzie lekcji przeciwko mowie nienawiści
Wiele miast w całej Polsce postanowiło wprowadzić w szkołach zajęcia, podczas których poruszane mają być zagadnienia związane m.in. z homofobią, dyskryminacją rasową czy hejtem. Kierownik Referatu Edukacji piotrkowskiego magistratu Radosław Kaczmarek zapewnia, że w Piotrkowie nie ma takiej potrzeby, ponieważ każda szkoła prowadzi już własny program profilaktyczno-wychowawczy.
Kolejne Forum Promocji Województwa Łódzkiego
W Bełchatowie zorganizowano tegoroczne Forum Promocji Województwa Łódzkiego. To cykliczne spotkanie ma na celu wspieranie budowania marek regionalnych oraz lokalnych. To także możliwość podzielenia się swoimi pomysłami oraz doświadczeniami.
Rekolekcje ostatniej szansy u Panien
Na rekolekcje dla zapracowanych zaprasza kościół akademicki Panien Dominikanek. Rekolekcje rozpoczną się w Niedzielę Palmową, a zakończą w Wielką Środę.

Rekolekcje – nauka dla dzieci, problem dla rodziców?
Głośna sprawa zaginięcia 10-letniej Karoliny i 11-letniego Krystiana wstrząsnęła całą Polską. Dzieci wracały z rekolekcji. Ślad po nich zaginął (na szczęście wkrótce się odnalazły). Jak problem opieki nad dziećmi w czasie rekolekcji rozwiązały piotrkowskie szkoły?
Rekolekcje. Wielu osobom kojarzą się pewnie z trzema dniami wolnymi od zajęć w szkole. I na tym koniec, bo część nastolatków uważa je za stratę czasu. Okazuje się jednak, że wszystko zależy od rekolekcjonisty. – Młodzież nie jest zła! Jest do zagospodarowania, tylko trzeba umieć to zrobić – mówi ojciec Zdzisław Jaśko, jezuita.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat