Artykuły do tagu: lego

Bezdomni nie zostają bez opieki, chyba, że jej nie chcą
Pustostany, zniszczone kamienice to naturalne miejsca, w których można spotkać bezdomnych. Ludzie ci nie szukają innego miejsca pobytu, choć w Piotrkowie nie ma z tym problemu. Jeśli tylko tego chcą mogą skorzystać z pomocy pracowników schroniska dla osób bezdomnych mieszczącego się przy ulicy Wroniej. Ale … nie chcą.
Przenieś się w świat filmu „Lego Ninjago” i stwórz fantazyjne konstrukcje z klocków
Od 22 września na wielkim ekranie można zobaczyć animację „Lego® Ninjago®”. Z tej okazji piotrkowskie kino Helios przygotowało dla naszych milusińskich nie lada gratkę. W sobotę 23 września w godz. 10 -16 będą mogły wziąć udział w atrakcjach przygotowanych przez Centrum Edukacji i Zabawy KLOCKOWNIA. Wspólnie z animatorami dzieci zbudują z klocków Marioinex Mini Waffle swoje ulubione motywy z Lego Ninjago. Spróbują także odtworzyć wizerunki WU-CRU, świątynie, smoki i wiele innych konstrukcji.
Kosmiczny Dzień Dziecka z LEGO Star Wars w Focus Mall
Piotrkowska galeria Focus Mall zaprasza na rodzinne świętowanie z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. To wydarzenie będzie nie lada gratką dla wszystkich miłośników zarówno filmowej wersji Gwiezdnych Wojen, jak i tych, którzy uwielbiają zabawę klockami LEGO. Zapowiada się niezapomniana, kosmiczna przygoda dla małych i dużych.
W noclegowni coraz więcej osób
Aż 14 osób w ciągu zaledwie dwóch dni trafiło do piotrkowskiej noclegowni. Schronisko przy ul. Wroniej przyjmuje każdego, kto potrzebuje pomocy. Nawet osoby pod wpływem alkoholu. Rekordzista miał ponad 4 promile.
Już ponad 80 osób w piotrkowskiej noclegowni
Coraz dłuższe noce i coraz niższe temperatury -- trudny okres dla osób bezdomnych dopiero się rozpoczął, a powoli nadchodzi zima. W piotrkowskim ośrodku przy ulicy Wroniej zatrzymało się w tej chwili ponad 80 osób, ale kierownictwo zapewnia, że jest w stanie przyjąć więcej osób bez dachu nad głową.
Mieszkaniec znalazł bezdomnego w śmietniku
O dużym szczęściu może mówić bezdomny mężczyzna, którego mieszkaniec zauważył w piątek leżącego w osiedlowym śmietniku. Powiadomieni o znalezisku strażnicy miejscy zobaczyli w kontenerze przysypanego śmieciami człowieka.
Noclegownia już przepełniona
Pomimo że nie ma jeszcze wielkich mrozów, to w piotrkowskiej noclegowni zaczyna brakować miejsca. Już teraz przyjętych jest o kilkanaście osób więcej niż powinno.
W noclegowni coraz więcej bezdomnych
Już ponad 80 osób przebywa w noclegowni dla bezdomnych w Piotrkowie. Pomimo trudnych warunków, każdy może liczyć na ciepły posiłek, suche, czyste ubranie i co najważniejsze - miejsce do spania.
W noclegowni coraz większy tłok
W piotrkowskiej noclegowni coraz większy tłok. - Są tu podopieczni nie tylko z Piotrkowa, ale także z najdalszych zakątków Polski – mówi Elżbieta Gańczak - szefowa schroniska dla bezdomnych.
Piotrków: Noclegownia przepełniona, ale...
Chociaż noclegownia przy ul. Wroniej w Piotrkowie już jest przepełniona, potrzebujący pomocy nie zostaną jednak odesłani z kwitkiem.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat