Artykuły do tagu: lód

COVID-19: Dużo mniej testów i zakażeń, ale więcej ozdrowieńców
Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia w województwie łódzkim potwierdzono 235 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Tym razem nie odnotowano ofiar COVID-19. Mamy też 633 ozdrowieńców.
Wędkarze rywalizowali o tytuł w Cieszanowicach
O Podlodowe Mistrzostwo Piotrkowa Trybunalskiego walczyli w niedzielę wędkarze z naszego regionu. Jak sami podkreślają - pogoda dopisała, ale z rybami było już gorzej. Ostatecznie najskuteczniejszy okazał się Michał Popiołek.
Oblodzone ulice i chodniki!
Uważajcie na trudne warunki na dworze. Warstwa lodu pokryła ulice i chodniki w licznych częściach miasta. Apelujemy do kierowców oraz pieszych o wyjątkową ostrożność!
Na chodnikach lodowisko. Piotrkowianie łamali ręce i nogi
W piątkowy poranek większość piotrkowskich chodników przypominała lodowisko. Poradnia chirurgiczna przeżywała w związku z tym prawdziwe oblężenie. Od rana lekarze opatrzyli już kilkanaście osób.
WOPR i strażacy ćwiczyli na lodzie
Pokazywali jak niebezpieczny może być lód na zbiornikach wodnych. Na piotrkowskim Słoneczku można było zobaczyć pokaz zimowego ratownictwa wodnego. Dla ratowników to okazja do treningu.
WOPR będzie ćwiczył na lodzie. Zapraszamy mieszkańców!
Rejonowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza młodzież szkół podstawowych, gimnazjów oraz liceów, a także wszystkich dorosłych obywateli miasta, na pokaz technik ratowniczych stosowanych w ratownictwie lodowym w sytuacji załamania się lodu pod osobami na nim przebywającymi.
Strażacy z Woli Krzysztoporskiej ratowali uwięzionych na kruchym lodzie
Jak uratować nieostrożnych i nierozważnych amatorów ślizgawek? Tego uczyli się strażacy z OSP w Woli Krzysztoporskiej podczas szkolenia zorganizowanego we współpracy z WOPR.
Spacerował po lodzie - uratowali go strażacy
Wyjątkowym brakiem rozwagi wykazał się 19-letni mieszkaniec Piotrkowa, który postanowił pospacerować po zamarzniętym jeziorze Bugaj.
28.10.2012 21:15
UWAGA KIEROWCY !!!
Służby miasta Piotrkowa Trybunalskiego i okolic, nie wywiązują się z obowiązku zapewnienia bezpiecznego poruszania się pojazdami mechanicznymi na drogach, jak i dla pieszych na chodnikach.
Piotrków: Bezpieczniej jednak przy brzegu
Prognozy przewidują, że mróz będzie z dnia na dzień coraz lżejszy. Na piotrkowskim Bugaju nadal nie brakuje jednak wędkarzy i amatorów mocnych wrażeń. Ci pierwsi na lodzie wędkują. Ci drudzy decydują się na spacer po zamarzniętej tafli. Niektórzy zapuszczają się nawet na środek jeziora, nie zdając sobie sprawy z potencjalnego niebezpieczeństwa.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat