Artykuły do tagu: kultura

Nie milkną kontrowersje wokół włączenia galerii BWA w Piotrkowie w struktury Ośrodka Działań Artystycznych. Przypomnijmy, że zgodnie z wolą radnych od początku 2009 roku, Galeria Biura Wystaw Artystycznych straciła autonomię i stała się częścią instytucji kulturalnej zarządzanej przez Stanisława Piotra Gajdę.
W ramach współpracy z Teatrem Jaracza w Łodzi na piotrkowskiej scenie teatralnej Miejskiego Ośrodka Kultury już w najbliższą niedzielę zostanie zaprezentowany kolejny spektakl. Tym razem "Prześwit" Davida Hare'a w reżyserii Jacka Orłowskiego.
Zaprezentują nie tylko kolędy i pastorałki które doskonale znamy, ale również te własnego autorstwa. Już w najbliższą niedzielę w kościele Panien Dominikanek swój koncert zagra piotrkowski zespół "Przeznaczenie".
"Między formą a treścią" - to tytuł wystawy piotrkowianki Magdaleny Olszewskiej. Wernisaż odbędzie się dzisiaj w galerii u Panien w kościele Akademickim Panien Dominikanek w Piotrkowie.
Bronią przed
Dopóki uprawiane w Piotrkowie różne dziedziny sztuki najnowszej nie wchodziły w drogę sztuce rozumianej bardziej tradycyjnie, dopóty środowisko, ceniące wyżej tę drugą, przechodziło obok pierwszej z wyraźną obojętnością. Z początkiem nowego roku, stare - bliżej niż kiedykolwiek - spotka się z nowym.
Koncert Raz, Dwa, Trzy w MOK-u
Koncert zespołu Raz, Dwa, Trzy zakończył tegoroczną piotrkowska jesień muzyczno-poetycką. W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury przez blisko dwa miesiące piotrkowianie mieli okazję zobaczyć i posłuchać gwiazdy polskiej sceny muzycznej, wśród których byli jeszcze m.in. Andrzeja Sikorowskiego i Stanisława Soykę. Na koncertach sala pękała w szwach, a Piotrków po raz pierwszy nie musiał się wstydzić ośrodka w którym organizował koncerty.
Stanisław Soyka wystąpił w MOK-u
Jeden z najbardziej znanych polskich wokalistów i pianistów Stanisław Soyka wystąpił w miniony weekend w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie. Ci, którzy zdecydowali się przyjść z pewnością nie żałowali, bowiem mogli usłyszeć największe przeboje wokalisty.
Inauguracja Galerii Szewskiej
"Ludzie w fotografii czarno-białej" to tytuł pierwszej wystawy, która od 28 listopada rozpocznie działalność Galerii Szewskiej mieszczącej się w Gospodzie Wojak Szwejk w Piotrkowie. Autorem ekspozycji jest piotrkowianka Barbara Sadurska, która zaprezentuje ponad 30 zdjęć.
III Ogólnopolski Fesiwal Piosenki Poetyckiej
Barbara Tekieli z Wrocławia zdobyła Grand Prix w wysokości 2 tys. złotych na III Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Poetyckiej, który w miniony weekend odbywał się w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie. W przeglądzie wzięło udział siedemnastu wykonawców (m.in. z Wrocławia, Krakowa, Łodzi i Piotrkowa).
W Biurze Wystaw Artystycznych w Piotrkowie odbywają się obecnie targi sztuki, w ramach których zobaczyć i zakupić można obrazy, rysunki, grafiki czy też rzeźby twórców pochodzących z Piotrkowa i nie tylko.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat