Artykuły do tagu: kultura

Już w najbliższą niedzielę (17 maja) mieszkańcy Piotrkowa i regionu będą mieli możliwość usłyszenia i zobaczenia koncertu gwiazdy współczesnej polskiej sceny muzycznej - zespołu PECTUS.
Ponad 180 klarnecistów wystąpi podczas VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Klarnetowego, który 12 maja rozpoczyna się w Piotrkowie. Oprócz polskich muzyków wystąpią również gościnnie artyści z Finlandii.
Dziś w Piotrkowie rozpoczyna się XI Międzynarodowy Festiwal Sztuki "Interakcje". Ceremonia otwarcia odbędzie się o godz. 18.00 w Ośrodku Działań Artystycznych przy ulicy Dąbrowskiego 5.
Dziś w Piotrkowie rozpoczyna się XI Międzynarodowy Festiwal Sztuki "Interakcje".
Ceremonia otwarcia odbędzie się o godz. 18.00 w Ośrodku Działań Artystycznych przy ulicy Dąbrowskiego 5. XI edycja poświęcona zostanie szerokiej prezentacji sztuki performance trzech Ameryk: Północnej, Środkowej i Południowej. Festiwal potrwa do 15 maja.
"Europa da się lubić, czyli z czego śmieją się Europejczycy" to tytuł najnowszej wystawy, którą od kilku dni można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie.
06.05.2009 08:16
Kryzysowe święta miast
- Musimy trochę zacisnąć pasa - tak samorządy Piotrkowa i Tomaszowa tłumaczą mniejszy rozmach tegorocznych dni miast. W obu przypadkach powodem cięć jest kryzys, a efekt to o jeden dzień atrakcji mniej.
Koncert zespołów romskich, występ cygańskiego teatru muzycznego czy pokaz kulinarny w wykonaniu Romów to tylko niektóre z wielu atrakcji przygotowanych dla wszystkich tych, którzy przyjdą 1 maja do Amfiteatru Miejskiego na V Wieczór Romski organizowany w ramach piotrkowskiej Majówki przez Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie.
Loża Kulturalna zaprasza 1 maja na okolicznościowy happening. Miejscem akcji będzie Rynek Trybunalski.
Ukazała się kolejna pozycja wydawnicza z serii "Biblioteka Piotrków 800". Tym razem książka opisuje dzieje klasztoru Panien Dominikanek od założenia aż do czasów współczesnych.
Włączając się do obchodów Roku Jerzego Grotowskiego, Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała wystawę pt. “Ku teatrowi”, na której zaprezentowano artystyczno-ideowy dorobek reformatora teatru: jego publikacje, inscenizacje, funkcjonowanie Teatru “Laboratorium” oraz “Drugiej Sceny Wrocławskiej”.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat