Artykuły do tagu: kopalnia

W Bełchatowie powstanie elektrownia atomowa?
Ministerstwo energetyki rozważa budowę w Polsce dwóch elektrowni atomowych. Jedna miałaby powstać na północy kraju, druga w Bełchatowie. Obie inwestycje miałyby zostać zrealizowane do 2043 roku. O sprawie napisała środowa „Rzeczpospolita”.
Są zarzuty za nielegalne składowanie śmieci w kopalni w Lewkówce
Krzysztof D., prezes spółki, która użytkuje wyrobisko po byłej kopalni piasku w gminie Moszczenica, usłyszał prokuratorskie zarzuty.
Koncesja na wydobycie węgla przedłużona o 8 lat
Do końca 2026 roku minister środowiska Henryk Kowalczyk wydłużył koncesję wydobywczą dla Pola Bełchatów, należącego do kopalni w Bełchatowie.
Przywłaszczył kruszywo warte ponad 1 mln zł? Prezes kopalni usłyszał zarzuty
Przywłaszczenie kruszywa wartego ponad milion złotych to zarzut, który Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim przedstawiła inwestorowi związanemu z kopalnią w sulejowskich Wapiennikach. To przełom w ciągnącej się od kilku lat sprawie.
Są zarzuty w sprawie sulejowskich Wapienników!
W poniedziałek rano przed piotrkowską prokuraturą protest rozpoczęło kilkoro mieszkańców gminy Sulejów. Protestujący domagają się ukarania osób odpowiedzialnych za nielegalne – ich zdaniem – wydobycie kruszywa z sulejowskich Wapienników. Tymczasem jeszcze w tym tygodniu prokurator zamierza przedstawić w tej sprawie zarzuty.
Bełchatów: Zamiast węgla będzie turystyka
Wprawdzie największe jezioro w Polsce - po wyrobisku odkrywki Bełchatów - ma powstać dopiero za 35 lat, ale władze powiatu bełchatowskiego już teraz planują, jak będą wyglądać jego okolice.
Tąpnięcie w kopalni Bełchatów. Wstrząsy czuć było także w Piotrkowie
Po godzinie 17.00 doszło dziś (30 listopada) do tąpnięcia w Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów. Jak informują nasi czytelnicy, wstrząsy czuć było także w Piotrkowie.
Pierwszy dzień motocyklowych zmagań w kopalni za nami
Pięciuset uczestników stanęło wczoraj na starcie, by ścigać się na terenie Kopalni Węgla Brunatnego w Bełchatowie.
Motorami wjadą na teren kopalni
Już dziś (6 września) teren Kopalni Węgla Brunatnego w Bełchatowie stanie się areną zaciętej offroadowej rywalizacji. Śmiałkowie na motorach “rozjadą” kopalnię.
Na motorach po terenie kopalni
Już za cztery tygodnie teren Kopalni Węgla Brunatnego w Bełchatowie stanie się areną zaciętej offroadowej rywalizacji. Śmiałkowie na motorach "rozjadą" kopalnię.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat