Artykuły do tagu: kongres

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowane do przeprowadzenia egzaminów
Ministerstwo Edukacji Narodowej zapewnia, że jest przygotowane na przeprowadzenie egzaminów gimnazjalnych i ósmoklasisty. Jak podkreślała podczas czwartkowej wizyty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie wiceminister edukacji Marzena Machałek, Centralna Komisja jest gotowa, arkusze egzaminacyjne są wydrukowane, a wszystkie zespoły egzaminacyjne i nadzorujące zostały już powołane.
Geodeci z całej Polski zebrali się w Piotrkowie
Rozpoczął się trzydniowy Kongres Geodetów Polskich w Piotrkowie. Lokalne Stowarzyszenia Geodezyjne już po raz drugi organizują takie spotkanie. W tym roku hasłem przewodnim jest "Równość w geodezji".
II Kongres Geodetów Polskich w Piotrkowie
Lokalne Stowarzyszenie Geodezyjne już po raz drugi organizuje Kongres Geodetów Polskich. 19 kwietnia o godzinie 15.00 w hotelu Agat rozpocznie się trzydniowe spotkanie pod hasłem "Równość w geodezji".
PiS nienawidzi samorządów? Posłanka PO ostro o zmianach w ordynacji wyborczej
Elżbieta Radziszewska, posłanka naszego okręgu z ramienia PO ostro skrytykowała na naszej antenie działania obozu rządzącego. Na kongresie PiS w Przysusze Jarosław Kaczyński zapowiedział zmiany w ordynacji wyborczej.
Rozpoczął się I Kongres Sejmików Województw. Do Łodzi przyjechało około czterystu radnych sejmiku wojewódzkiego oraz politycy - w tym były premier, a obecny europoseł Jerzy Buzek, Grzegorz Schetyna, Władysław Kosiniak-Kamysz czy Ryszard Petru. Pojawili się także reprezentanci rządu - Sebastian Chwałek, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Adam Hamryszczak, podsekretarz stanu przy Ministerstwie Rozwoju. W roli przedstawiciela Prezydenta Andrzeja Dudy występuje natomiast Marcin Witko.
Szef ludowców w Piotrkowie
W czwartek w Piotrkowie spotkali się członkowie Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zieloni rozmawiali o programie politycznym, zaczęli też wybierać kandydatów na wójtów, burmistrzów, prezydentów, radnych, starostów, jednym słowem zwierać szeregi.
Wyróżnienie szefa kuchni z Piotrkowa
Rafał Wronka, 29-letni piotrkowianin, będzie uczestnikiem Kongresu Szefów Kuchni - największego merytoryczno-networkingowego spotkania szefów kuchni w Polsce.
Kongres kultury w Radomsku
Można zgłaszać się na organizowany w Radomsku Kongres Kultury. Impreza odbywać się będzie od 12 do 14 września. Głównym organizatorem jest Miejski Dom Kultury. Wsparcia udzieliło Narodowe Centrum Kultury.
Kongres kultury w Radomsku
Radomsko będzie gospodarzem wrześniowego Regionalnego Kongresu Kultury, którego głównym organizatorem jest Narodowe Centrum Kultury. W ubiegłym roku w naszym województwie kongres odbywał się w Łodzi.
Chcą bronić rodzinnych ogrodów działkowych
Prezes Sądu Najwyższego wystąpił niedawno z dwoma wnioskami do Trybunału Konstytucyjnego o uchylenie Ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych. Działkowcy obawiają się, że wyrok Trybunału będzie skutkował uchyleniem ustawy, która chroni istnienie ogrodów działkowych. Stanowisko polskich działkowców poparli przedstawiciele działkowiczów z kilku krajów zachodniej Europy. Temat był jednym z głównych punktów II Kongresu Polskiego Związku Działkowców. W walkę o ogrody włączyli się również piotrkowscy działacze.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat