Artykuły do tagu: komunia

Sprawa księży z Bełchatowa trafiła do prokuratury
Nie milkną echa incydentu w jednym z kościołów w Bełchatowie. Księża wezwali policję, gdy 13-letni chłopiec przystępujący do komunii wyjął hostię z ust i schował ją do kieszeni. Teraz sprawą zajmie się prokuratura. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez księży złożył Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.
Nie tylko księża będą mogli głosić kazania czy odprawiać pogrzeby
Zgodnie z dekretem arcybiskupa metropolity Łódzkiego Grzegorza Rysia, 25 stycznia w Archidiecezji powołano urząd diakonatu stałego. Będą mogli go piastować mężczyźni, którzy skończyli 35 lat. Jeżeli są żonaci, będą musieli przedstawić pisemną zgodę żony. Trzeba też posiadać odpowiednie kwalifikacje duchowe i fizyczne czy cechować się głęboką religijnością.
Sezon komunijny rozpoczęty, jaki dać prezent ?
Maj to miesiąc w którym odbywać się będą pierwsze komunie. Co dać małemu komuniście w prezencie ? A może lepiej – ile dać ? Kiedyś wręczano medalik, książeczkę do nabożeństwa czy zegarek lub rower. Dziś w erze wszechobecnej elektroniki, taki prezent mógłby nie do końca zadowolić przeciętnego dziewięciolatka. Na szczęście moda na quady już chyba minęła.
26.04.2017 06:42
Ranking sal bankietowych
Co dla wynajmujących salę na imprezę okolicznościową jest najważniejsze? Sprawdzano to w radiowym magazynie Magiel w Strefie FM.
W tym roku na komunię dron i... co jeszcze?
Piękna, rodzinna uroczystość. Długie przygotowania, pierwsza spowiedź, próby, nauka modlitw. Głębokie przeżycia i wzruszające chwile. A może po prostu długa lista prezentów, małe wesele i targowisko próżności w myśl zasady „zastaw się, a postaw się”? Dokąd zmierzają obchody Pierwszej Komunii Świętej?
Pierwszej Komunii na razie nie będzie?
Coraz więcej rodziców w Piotrkowie i w okolicach dowiaduje się, że Pierwsza Komunia Święta zostaje przesunięta z klasy drugiej do klasy trzeciej. Wszystko dlatego, że w najbliższym czasie czeka nas reforma szkolnictwa i pierwszakami będę dzieci sześcio-, a nie siedmioletnie.
Przyjęli Pierwszą Komunię Świętą
Kościół, biała alba, prezenty, fotograf, a później przyjęcie. 12 maja w Piotrkowie rozpoczęły się uroczystości pierwszokomunijne.
Inne wyznania – inna komunia
Biała sukienka lub garnitur, fotograf, przyjęcie, prezenty – tak wygląda teraz niemal każda Pierwsza Komunia Święta, do której przystępują dzieci z Kościoła Rzymskokatolickiego. Jak pierwsze przyjęcie komunii wygląda w Kościele Ewangelicko-Augsburskim i prawosławnym?
Sezon komunijny rozpoczęty
W całym regionie odbywają się uroczystości związane z I komunią świętą. W piotrkowskich kościołach w każdą niedzielę prawdziwe tłumy. W zimne niedzielne przedpołudnie 13 maja w kościele pw św. Jakuba (Fara) odbyły się uroczystości dla uczniów klas II Szkoły Podstawowej nr 16.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat