Artykuły do tagu: komunia

Pierwsze komunie święte dopiero po ustaniu zagrożenia
Arcybiskup metropolita łódzki Grzegorz Ryś podjął decyzję dotyczącą pierwszych komunii świętych i sakramentu bierzmowania. Terminy komunii świętej w parafiach mają być przeniesione na inne terminy, po ustaniu zagrożenia.
Sprawa księży z Bełchatowa trafiła do prokuratury
Nie milkną echa incydentu w jednym z kościołów w Bełchatowie. Księża wezwali policję, gdy 13-letni chłopiec przystępujący do komunii wyjął hostię z ust i schował ją do kieszeni. Teraz sprawą zajmie się prokuratura. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez księży złożył Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.
Nie tylko księża będą mogli głosić kazania czy odprawiać pogrzeby
Zgodnie z dekretem arcybiskupa metropolity Łódzkiego Grzegorza Rysia, 25 stycznia w Archidiecezji powołano urząd diakonatu stałego. Będą mogli go piastować mężczyźni, którzy skończyli 35 lat. Jeżeli są żonaci, będą musieli przedstawić pisemną zgodę żony. Trzeba też posiadać odpowiednie kwalifikacje duchowe i fizyczne czy cechować się głęboką religijnością.
Sezon komunijny rozpoczęty, jaki dać prezent ?
Maj to miesiąc w którym odbywać się będą pierwsze komunie. Co dać małemu komuniście w prezencie ? A może lepiej – ile dać ? Kiedyś wręczano medalik, książeczkę do nabożeństwa czy zegarek lub rower. Dziś w erze wszechobecnej elektroniki, taki prezent mógłby nie do końca zadowolić przeciętnego dziewięciolatka. Na szczęście moda na quady już chyba minęła.
26.04.2017 06:42
Ranking sal bankietowych
Co dla wynajmujących salę na imprezę okolicznościową jest najważniejsze? Sprawdzano to w radiowym magazynie Magiel w Strefie FM.
W tym roku na komunię dron i... co jeszcze?
Piękna, rodzinna uroczystość. Długie przygotowania, pierwsza spowiedź, próby, nauka modlitw. Głębokie przeżycia i wzruszające chwile. A może po prostu długa lista prezentów, małe wesele i targowisko próżności w myśl zasady „zastaw się, a postaw się”? Dokąd zmierzają obchody Pierwszej Komunii Świętej?
Pierwszej Komunii na razie nie będzie?
Coraz więcej rodziców w Piotrkowie i w okolicach dowiaduje się, że Pierwsza Komunia Święta zostaje przesunięta z klasy drugiej do klasy trzeciej. Wszystko dlatego, że w najbliższym czasie czeka nas reforma szkolnictwa i pierwszakami będę dzieci sześcio-, a nie siedmioletnie.
Przyjęli Pierwszą Komunię Świętą
Kościół, biała alba, prezenty, fotograf, a później przyjęcie. 12 maja w Piotrkowie rozpoczęły się uroczystości pierwszokomunijne.
Inne wyznania – inna komunia
Biała sukienka lub garnitur, fotograf, przyjęcie, prezenty – tak wygląda teraz niemal każda Pierwsza Komunia Święta, do której przystępują dzieci z Kościoła Rzymskokatolickiego. Jak pierwsze przyjęcie komunii wygląda w Kościele Ewangelicko-Augsburskim i prawosławnym?

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat