Artykuły do tagu: kolei

Naprawiają ul. Curie-Skłodowskiej przy wjeździe na Rondo Sulejowskie
Po interwencji naszych reporterów, drogowcy nareszcie rozpoczęli prace naprawcze na ul. Curie - Skłodowskiej przy wjeździe na Rondo Sulejowskie. W wyniku intensywnego ruchu samochodów ciężarowych stara nawierzchnia na tej ulicy była już mocno zniekształcona i pełna kolein.
Wolborska też pełna kolein
Wracamy do tematu kolein na piotrkowskich ulicach. Po Krakowskim Przedmieściu (o czym pisaliśmy w czwartek) kolejną, nadającą się do naprawy, jest ulica Wolborska, gdzie w deszczowe dni w koleinach zbierają się duże ilości wody, a samochody chlapią nią na przechodniów.
Gigantyczne koleiny na ul. Krakowskie Przedmieście w Piotrkowie
Jezdnia na ulicy Krakowskie Przedmieście w Piotrkowie jest w fatalnym stanie - alarmują słuchacze radia Strefa FM. Najgorzej jest przy wjeździe do Piotrkowa od strony Radomska.
Wiedeńska tylko z nazwy?
Czy linia kolejowa, którą 170 lat temu przejechał przez Piotrków pierwszy pociąg na pewno była linią warszawsko-wiedeńską? A może była wiedeńską tylko z nazwy? I kiedy tak naprawdę przypada jej jubileusz – 2 września czy 7 października?
W Rozprzy wykoleił się pociąg
We wtorek o 16:35 pociąg Przewozów Regionalnych relacji Łódź – Radomsko wykoleił się podczas wjazdu na stację w Rozprzy. Kilka ostatnich kół składu wypadło z szyn na rozjeździe kolejowym.
Przedszkole Bojanowskiego ma 14 lat
W Niepublicznym Przedszkolu im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Piotrkowie świętowano we wtorek 14. urodziny. Część artystyczną na ludowo zaprezentowały starszaki.
Świąteczna wizyta w radiu
Miłą wizytę złożyły dziś w Radiu Strefa FM dzieci z Przedszkola im. Bojanowskiego w Piotrkowie. Młodzi piotrkowianie złożyli szefom rozgłośni i portalu epiotrkow.pl świąteczne życzenia.
Znikną koleiny z ulicy Śląskiej?
- Garby przy Rondzie Sulejowskim mają zniknąć, jeszcze przed modernizacją ulicy Śląskiej - obiecuje Adam Karzewnik, wiceprezydent Piotrkowa.
15 mln na modernizację kolei
Blisko 15 milionów złotych dotacji z budżetu państwa trafi na konto samorządu województwa łódzkiego.
165 lat kolei w Piotrkowie - czy to będzie smutna rocznica?
Wiele wskazuje na to, że to będzie smutna rocznica. 165-lecie piotrkowskiej „Wiedenki”, linii kolejowej Warszawa-Wiedeń, jakie przypada za pół roku nie będzie raczej hucznie świętowane w mieście.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat