Artykuły do tagu: kolęda

Wizyty duszpasterskie w nowej formule
W tym roku wizyty duszpasterskie, czyli popularna kolęda nie odbędą się w tradycyjnej formie. Wszystko przez epidemię koronawirusa. O kształt tegorocznych wizyt duszpasterskich zapytaliśmy przedstawiciela Archidiecezji Łódzkiej.
Kolęduj i wygrywaj nagrody!
Przedstawiciele Katolickiej Szkoły i Przedszkola Sióstr Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim zapraszają do udziału w "Rodzinnym konkursie kolęd i pastorałek". Zgłoszeń należy dokonywać za pomocą mediów społecznościowych placówki. Na zwycięzców czekają nagrody.
06.01.2018 08:31
Uwaga, ksiądz idzie!
Wyczekiwanie, stres i niepewność, żeby tylko nie… palnąć czegoś głupiego. O czym rozmawiać? Czy zaproponować coś do jedzenia albo picia? Do tego odwieczny dylemat – ile włożyć do koperty. Sezon na kolędę duszpasterską w pełni.
Okres świąteczny to czas magiczny. Towarzyszą nam w nim nie tylko kolędy, ale także świąteczne piosenki. Dziś, na dzień przed Wigilią, skupiamy się na "Kolędzie o ludzkim zrozumieniu" w interpretacji Kasi Kołodziejczyk, artystki rodem z Piotrkowa.
Ile w kopercie dla księdza?
Sezon na kolędę duszpasterską w pełni. Do naszych drzwi pukają księża, a w związku z tym z pewnością wielu z nas zadaje sobie pytanie, ile włożyć do koperty przeznaczonej dla księdza. Czy 10 zł to za mało, a 100 to stanowczo za wiele?
18.12.2016 10:25
Kolęda pieśnią zgody
Kolęd w wyjątkowych aranżacjach można było posłuchać w sobotę w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie, uczestnicy rejonowych eliminacji do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, zorganizowanych w ramach Festiwalu „Kolęda Pieśnią Zgody”, wprowadzili wszystkich słuchaczy w świąteczny nastrój.
30.01.2016 09:46
Kolędowali na jazzowo
Ciekawą propozycją na miniony, piątkowy wieczór okazał się koncert „Kolędy na jazzowo” przygotowany przez zespół Swing Set i Miejski Ośrodek Kultury. Jazzowe aranżacje zaskoczyły i zachwyciły publiczność.
O czym (nie) rozmawiać z księdzem?
Tradycyjnie w styczniu domy katolików odwiedzają księża. Wielu mieszkańców zastanawia się, o czym z duchownym w czasie takiej wizyty rozmawiać, a czego za wszelką cenę unikać.
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. I.J. Paderewskiego w Piotrkowie zaprasza na “Koncert kolęd”, który odbędzie się w kościele akademickim Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim w środę (8 stycznia) o godzinie 17.00.
17 stycznia w Czytelni dla dorosłych MBP odbędzie się noworoczny koncert kolęd i pastorałek "Kolęda na nowy dzień".

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat